НБУ має знайти рівноважний стан курсу валют, вигідний і для експортерів, і для імпортерів, – Суслов

Віктор Суслов

з відкритих джерел

НБУ повинен підтримувати макроекономічні показники, які були затверджені на 2020 рік, вважає колишній міністр

Національний банк України, підтримуючи економіку, повинен знайти той рівноважний стан курсу національної валюти, який найбільш вигідний і для експорту, і для виробництва, і для імпорту, і для бюджету.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив колишній міністр економіки Віктор Суслов.

Експерт прокоментував заяву президента України Володимира Зеленського щодо того, що курс гривні до долара має становити 30.

"Чим вище курс гривні на сьогодні, тим гірше для українського експорту, і зниження курсу – це вимоги експортерів. Експортери хотіли б і 30, і 35. Це цілком зрозуміло, тому що валютну виручку у валюті вони могли б переводити вигіднішим для себе курсом у гривні. Але взагалі питання про те, яким повинен бути курс, це в даному випадку не належить до компетенції президента України. За Конституцією, президент не може визначати курс, не може його диктувати і не повинен говорити про те, яким він повинен бути, тому що питання регулювання валютного курсу – це, звичайно, питання Національного банку. І НБУ, підтримуючи економіку, повинен знайти той рівноважний стан, який найбільш вигідний і для експорту, і для виробництва, і для імпорту, і для бюджету", – наголосив Віктор Суслов.

Колишній міністр додав, що під час девальвації національної валюти зростають ціни. Окрім того, постає питання щодо наповнення бюджету, адже значну частину бюджету становлять податки на імпорт, а під час девальвації гривні ці податки збільшуються.

Новини за темою: Найвищі шанси на главу НБУ - у Сергія Круглика, - Кухар

"Я вважаю, що Національний банк, безумовно, повинен підтримувати політику уряду і ті макроекономічні показники, які були затверджені на цей рік. Якщо, скажімо, стосовно гривні був оголошений показник 29 з половиною, то НБУ повинен прагнути до такого показника, тому що всі бізнес-плани всього бізнесу з експорту, імпорту складалися, виходячи з офіційного прогнозу валютного курсу", – зазначив Віктор Суслов.

Нагадаємо, 1 липня глава НБУ Яків Смолій написав заяву про відставку. За його словами, він зробив це, оскільки протягом тривалого часу на Національний банк здійснюється систематичний політичний тиск.

Наступного дня постанову під номером №3772 було внесено до Верховної Ради. Після чого комітет Ради з питань фінансів, податкової та митної політики його підтримав.

А 3 липня під час засідання ВРУ Яків Смолій заявив, що його заява про відставку є протестом проти політичного тиску на НБУ. Того ж дня Рада звільнила його з посади голови Національного банку.Loading...