live

Нацкомісія з тарифів повністю заборонила імпорт електроенергії з РФ і Білорусі

Лінії електроперпедач

Фото з відкритих джерел

Також Оператору доручили відшкодувати кошти за пропускну спроможність, розподілену на аукціонах на 2020 рік

НКРЕКП на засіданні 8 квітня ухвалила постанову про дії учасників ринку електроенергії у період карантину, якою, зокрема, повністю заборонила імпорт електроенергії з Росії і Білорусі. Про це йдеться на сайті Нацкомісії.

"Оператору системи передачі:

  • анулювати (скасувати результати аукціонів) всі результати річних аукціонів, на яких розподілено пропускну спроможність на 2020 рік у частині міждержавних перетинів між Україною та державами, які не є сторонами Енергетичного Співтовариства;
  • обмежити доступну пропускну спроможність, що буде пропонуватись на місячних та добових аукціонах у частині міждержавних перетинів між Україною та державами, які не є сторонами Енергетичного Співтовариства, до 0 МВт", - йдеться у документі.

Також Оператору системи передачі доручили відшкодувати кошти, сплачені за пропускну спроможність, що була розподілена на річних аукціонах на 2020 рік.

"Учора ми довго радились і прийняли рішення у зв'язку із ситуацією в країні анулювати річні аукціони, аукціони по розподілу пропускної спроможності, і обмежити до нуля (тобто фактично скасувати) місячні і денні аукціони.

Приймаємо це рішення у зв'язку із ситуацією в країні. Кожен долар має залишатися в країні", - заявив голова Нацкомісії Валерій Тарасюк.

Раніше повідомлялося, що член комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу та житлово-комунального господарства від фракції "Слуга народу" Сергій Нагорняк пропонує ввести повну заборону імпорту електроенергії з Росії та Білорусі.

Loading...