Нацбанк зберіг облікову ставку на рівні 6%

Будівля Нацбанку України Фото - НБУ

В установі зазначили, що у вересні інфляція в країні залишалася нижчою цільового діапазону 5%+/-1 в.п

Національний банк України вирішив з 23 жовтня зберегти облікову ставку на історичному мінімумі - 6% річних. Про це повідомляє пресслужба НБУ

"Правління Національного банку ухвалило рішення залишити облікову ставку без змін на рівні 6% річних. Збереження м'якої монетарної політики спрямоване на підтримку економічного відновлення і досягнення цілі з інфляції", - йдеться у повідомленні.

Окрім цього, у НБУ зауважили, що у вересні інфляція залишалася нижчою цільового діапазону 5%+/-1 в.п. Унаслідок збільшення пропозиції продуктів харчування темпи зростання споживчих цін сповільнилися до 2,3% у річному вимірі.

Новини за темою: Заступницю очільника НБУ Рожкову позбавили більшості повноважень

Як зазначається, цей фактор нейтралізував зворотний тиск на ціни з боку інших чинників: послаблення гривні, подорожчання енергоносіїв, відновлення економічної активності та споживчого попиту.

Водночас у Нацбанку попереджають, що такий баланс різноспрямованих факторів є тимчасовим. За попередніми даними онлайн-моніторингу цін, у жовтні інфляція дещо прискорилася. Попри незначний ефект відображення девальвації в цінах, інфляційні очікування бізнесу й населення продовжили погіршуватися. Водночас індекс споживчих настроїв покращився.

Новини за темою: НБУ увів в обіг пам'ятну монету "Передова" номіналом 5 гривень

Нагадаємо, правління Національного банку ухвалило рішення знизити облікову ставку з 8% до історично низьких 6% з 12 червня 2020 року, відтоді НБУ зберігає ставку на такому ж рівні. 

Loading...