Нацбанк затвердив ключові показники і стратегію на 2021 рік

У НБУ очікують на 5% інфляції наступного року

Національний банк України Радіо Свобода

Рада Національного банку України затвердила ключові показники грошово-кредитної політики на 2021 рік і стратегію на середньострокову перспективу. Про це повідомила пресслужба відомства.

Зазначається, що наступного року планується продовжувати політику таргетування інфляції для забезпечення цінової й фінансової стабільності, сприяти стійким темпам приросту ВВП, підтримувати зростання цін на рівні 5% та дотримуватися режиму плаваючого курсоутворення.

Водночас, монетарна політика НБУ базуватиметься на перспективному характері рішень регулятора, тобто будуть налаштовуватися на приведення інфляції до цілі 5% упродовж 9–18 місяців.

При цьому гнучкість режиму інфляційного таргетування використовуватимуть для сприяння економічному зростанню. Зокрема, інфляція матиме короткострокові відхилення від цілі під впливом зовнішніх і внутрішніх шоків, що не залежать від монетарної політики.

Що стосується кредитування, то Нацбанк планує розвивати надання кредитів за рахунок роботи з урядом у частині зниження кредитних ризиків банківської системи і структурної перебудови економіки.

Новини за темою: У 2 кварталі чистий прибуток банків впав вдвічі, – НБУ

Нагадаємо, нещодавно в НБУ заявили, що очікують на наступний транш від МВФ до кінця поточного року. Також найближчим часом в Україну повинна приїхати місія Фонду.

Loading...