Нацбанк пояснив, чому економіка України впала на понад 11% у II кварталі 2020 року

Мінфін представив пріоритети Держбюджету-2021 Пресслужба НБУ

У третьому кварталі 2020 року очікується поступове відновлення економіки

В Національному банку України пояснили причини скорочення ВВП країни у другому кварталі на 11,4%. Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Згідно з повідомленням, основним чинником поглиблення спаду ВВП стало скорочення внутрішнього попиту, який зумовили жорсткі карантинні обмеження на економічну діяльність.

"Як наслідок, змінилася споживча поведінка громадян у бік зменшення купівлі товарів та послуг не першої необхідності та інвестиційна поведінка підприємств – у бік відтермінування бізнес-проєктів. У результаті, споживчі витрати домогосподарств скоротилися вперше з 2015 року (на 10,4% р/р)", - зазначається у звіті.

Другим вагомим фактором падіння ВВП стало скорочення інвестицій. До цього призвело послаблення зовнішнього та внутрішнього попиту, а також невизначеність законодавства для окремих секторів, та з подальшим розвитком ситуації із поширенням коронавірусу.

Новини за темою: Українська економіка не витримає ще один локдаун, - Шмигаль

"Валове нагромадження основного капіталу зменшилося на 22,3% р/р... Фінансові результати підприємств залишалися гіршими за минулорічні, у тому числі через зростання витрат на епідеміологічний захист. Проте певну підтримку інвестиціям надавало нарощення видатків бюджету на дорожнє господарство", - йдеться у повідомленні.

Також до скорочення економіки призвело падіння обсягів експорту товарів та послуг на 9%. Це було зумовлено спадом у сільському господарстві, слабким зовнішнім попитом, зокрема, на чорні метали, та меншими обсягами транзиту газу, як і було передбачено угодою з російським "Газпромом". Водночас слабкий споживчий попит зумовив стрімке скорочення імпорту (на 23,4%).

Зазначається, що у третьому кварталі 2020 року очікується поступове відновлення економіки. Цьому мають посприяти пом'якшені умови карантину, пожвавлення зовнішнього попиту й активізація внутрішнього споживання.

"Однак економічну активність стримуватимуть збереження окремих обмежень в умовах адаптивного карантину, а також посилення ризиків подальшого збільшення захворюваності на коронавірус", - додають в НБУ.

Новини за темою: Економіка України: Поточний стан і перспективи до кінця року

Нагадаємо, раніше перший заступник голови Верховної Ради України, представник президента у парламенті Руслан Стефанчук заявляв, що міністрів економіки та фінансів невдовзі можуть відправити у відставку

Loading...