Нацбанк планує масовий запуск іпотеки у 4 кварталі 2020 року, – Рожкова

Запуск кредитування планували зробити раніше, але перенесли через "коронакризу"

Заступник голови Національного банку України Катерина Рожкова. Фото: НБУ

В.о. голови Національного банку України Катерина Рожкова вважає, що в 4 кварталі поточного року можна буде запустити систему іпотечного кредитування під 10% річних. Про це вона розповіла в інтерв’ю "Інтерфакс".

За словами очільниці відомства, це можна буде здійснити за умови збереження макростабільності української економіки. Запуск іпотек планувався на 3 квартал 2020 року, але його перенесли через кризу, пов’язану з пандемією коронавірусу.

Що стосується відсотків, то Рожкова повідомила про 10% річних, які для найякісніших позичальників можна буде забезпечити не адміністративним шляхом, а економічним.

Новини за темою: Зеленський: Нацбанк має надто жорстку монетарну політику

Крім того, в.о. голови НБУ розповідає, що наразі ведеться робота над зниження ставок по кредитах і депозитах в корпоративному секторі. "У корпоративному секторі банки не дуже охоче знижують ставку по кредитах. Тому ми зараз з ними працюємо і вмовляємо знижувати ставки по депозитах. Вже є банки - з іноземним капіталом і наші великі державні, які їх знизили", - підкреслила Рожкова.

Чиновниця вважає, що в умовах "коронакризи" ставки в банках повинні бути нижчими, а кредити мати більш м’які умови для того, щоб бізнес мав змогу відновитися. "Завдання банку - не просто видати кредит, а видати так, щоб бізнес ці гроші пустив в роботу, залишився здоровим і борг з часом, як годиться, повернув", - додала очільниця Нацбанку.

Новини за темою: ПриватБанк починає іпотечне кредитування під 10%

Нагадаємо, у травні президент Володимир Зеленський анонсував запуск іпотек під 10%. Пізніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що мета уряду – не 10, а 5-7%, додавши, що восени спостерігатиметься здешевлення фінансових ресурсів.Loading...