Нацбанк вводить в обіг дві пам'ятні монети: Як вони виглядають

Facebook

Монети присвячені місту Слов’янськ та козацькому літописцю Самійлу Величку

З 1 грудня 2020 року Національний банк України введе в обіг одразу дві пам'ятні монети: "Місто Слов’янськ" у серії Стародавні міста України та "Самійло Величко" у серії Герої козацької доби. Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Згідно з повідомленням, 5-гривнева пам'ятна монета "Місто Слов’янськ", присвячена місту, розташованому на р. Казенний Торець, біля Торських соляних озер.

"Розвиток міста історично пов’язаний із сольовим промислом – видобутком солі та лікуванням пацієнтів солоною водою і цілющими грязями. Сучасне місто Слов’янськ є одним із символів в українській боротьбі за повернення окупованих територій, втрачених унаслідок російської агресії 2014 року", - зазначили в Нацбанку.

Пам'ятна монета "Місто Слов'янськ" номіналом 5 гривень Національний банк України

На аверсі монети розміщено: малий Державний Герб України, напис УКРАЇНА та номінал монети, у центрі на дзеркальному тлі – стилізована композиція, що зображає історичні періоди заснування міста: козак на тлі фрагмента дерев’яної фортеці, під якою стилізовані хвилі та напис: СОЛЯНИЙ/ ТОР.

На реверсі монети на тлі силуету гори Карачун зображено стилізовану композицію сучасного міста: герб міста Слов’янська, під яким адміністративний будинок міськради, історичні споруди – Свято-Воскресенська церква, будинок міської лікарні, на передньому плані внизу – фонтан.

Монета випущена накладом 35 тис. штук.

Друга пам'ятна монета - це 10-гривнева монета "Самійло Величко". Вона присвячена козацькому літописцю, автору фундаментального історичного трактату, що висвітлює події української історії середини XVII – початку XVIII ст. Самійло Величко творчо і критично використав багато національних та іноземних історичних джерел, дав глибоке пояснення подіям і фактам козацької історії.

Пам'ятна монета "Самійло Величко" номіналом 10 гривень Національний банк України

На аверсі монети розміщено: малий Державний Герб України, стилізований напис УКРАЇНА. На дзеркальному тлі композицію, що символізує діяльність літописця: чорнильниця, з якого розкривається аркуш паперу зі стилізованими написами: ЛІТОПИС/ САМІЙЛА/ ВЕЛИЧКА/ 1720.

На реверсі монети на матовому тлі зображено дзеркальний абрис козацького профілю, на тлі якого козацьким скорописом відтворено фрагмент Передмови з Літопису Величка: ЦІКАВОМУ/ НОРОВУ ЛЮДСЬКОМУ/ НЕ МОЖЕ НІЧОГО БУТИ/ СПОДОБНІШОГО, ЛАСКАВИЙ/ ЧИТАЛЬНИКУ,/ ЯК ЧИТАТИ КНИГИ Й/ ДІЗНАВАТИСЯ ПРО/ ДАВНІ ЛЮДСЬКІ/ ДІЯННЯ/ І ВЧИНКИ. та написи: САМІЙЛО/ ВЕЛИЧКО (ліворуч на тлі пера), роки життя літописця 1670/1728 (праворуч від абрису).

Монета випущена накладом 3 тис. штук.

Новини за темою: НБУ вводить в обіг пам'ятну монету, присвячену кримськотатарському льотчику-асу

Нагадаємо, Національний банк України з 12 жовтня ввів в обіг нову пам’ятну монету "Передова", присвячену медикам і військовим, а в їхніх героїчних образах – і представникам інших професій за відданість справі, сміливість і професіоналізм.

Loading...