Наступного року інфляція становитиме понад 10%, – Охріменко

Олександр Охріменко Фото - скріншот

Експерт назвав чинники, які сприятимуть росту інфляції

Наступного року інфляція в Україні становитиме не 7,3%, як це закладено у проєкті державного бюджету, а понад 10%.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

Експерт пояснив, що, як правило, закладають менший рівень інфляції, а потім змінюють прогноз та пояснюють, мовляв, дещо не врахували.

"Дивіться, яка ситуація: от попереднє зростання мінімальної зарплати – 300 грн, 277 грн. А тепер мінімальна зарплата (зросла. – Ред.) – на тисячу, а потім – ще на пів тисячі. Тобто півтори. Звичайно, що ці півтори тисячі нікуди не зникнуть. Перш за все куди люди підуть? У магазин. Навряд чи хтось буде купувати золото за ці півтори тисячі. Отже, відповідно, більше покупців, а торгівля відчуває, і вона – раз і підтягується. Крім того, бізнес буде говорити: дивіться, я зарплати підняв, отже, мені треба підняти витрати. Отже, націнка зростає, продукція зростає, тому буде понад 7%. Я думаю, що вони і самі розуміють, що буде більше, але закласти 12% – звучить некрасиво", – пояснив експерт.

Новини за темою: Ріст видатків і дефіциту та "коронавірусний фонд": Чим проєкт держбюджету-2021 відрізняється від цьогорічного

Нагадаємо, 14 вересня Кабінет міністрів України на позачерговому засіданні ухвалив проєкт закону "Про державний бюджет України на 2021 рік".

У Міністерстві фінансів України назвали основні показники державного бюджету на 2021 рік.

Додамо, проєкт державного бюджету на 2021 рік внесли до Верховної Ради.

Loading...