live

Наш бюджет на 85% – це те, що скорочувати не можна, – Данило Гетманцев

Данило Гетманцев.Фото з відкритих джерел

Нардеп пояснив, за яким принципом скорочували видатки бюджету

Державний бюджет України на 85% складається із захищених статей, тобто тих видатків, скорочувати які не можна.

Про це в ефірі інформаційно-політичного інтерактивного ток-шоу "Народ проти" на телеканалі ZIK під час включення заявив народний депутат (фракція "Слуга народу"), голова парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Народний депутат прокоментував зміни до державного бюджету та пояснив, за яким принципом скорочували видатки за різними статтями.

"На жаль, наш бюджет на 85% – це захищені статті. Це зарплати, це "оборонка", це те, що скорочувати не можна", – зазначив Данило Гетманцев та додав, що було скорочено зарплати державним службовцям, і цей крок був сприйнятий у державній службі доволі неоднозначно.

Новини за темою: Під час карантину пенсії та соцдопомогу перепризначать автоматично, - Мінсоцполітики

"Щодо музеїв – це якраз капітальні витрати, які ми скорочували... У мене було спілкування з цього приводу і з першим заступником міністра фінансів, і з прем'єр-міністром щодо того, що всі музеї, які заплановані до будівництва – не важливо, це музей Майдану або це музей науки, або який-небудь ще музей – будівництво має бути зупинене і ці витрати не повинні виділятися в період карантину, в період дії вірусу. Як ви знаєте, 100 млн на музей Майдану було скорочено до 30. Хоча ми пропонували скоротити повністю, обнулити цю суму. Деякі капітальні витрати однак були залишені. Наприклад, мова йде про 30 млрд, які виділені в Дорожньому фонді Автодору. Чому? Тому що ті програми, ті контракти, які укладені вже Автодором, вони профінансовані передоплатою. І якщо ми з вами зараз не доведемо це будівництво до кінця, то передоплата в розмірі 20-30% просто пропаде і ми з вами просто втратимо ці державні гроші", – заявив Данило Гетманцев.

Він наголосив, що статті, які стосуються оборони, не рухали, а видатки на медицину, навпаки, збільшили.

Як повідомляли, 30 березня на позачерговому засіданні Верховної Ради парламентарі не підтримали запропоновані Кабінетом міністрів зміни до державного бюджету.

Законопроєкт №3279 про внесення змін до ЗУ "Про Державний бюджет на 2020 рік" передбачав зменшення доходів з 1095,58 мільярдів гривень до 972,635 мільярдів.

Крім цього, уряд пропонував скоротити заробітні плати чиновників, які перевищують 10 мінімальних зарплат громадян. Також у новому бюджеті передбачався фонд боротьби з коронавірусом у розмірі понад 97 мільярдів гривень на зарплати медикам, закупівлю обладнання, ліків, засобів індивідуального захисту.

Loading...