live

Народні депутати пропонують прив'язати податки фізосіб до рівня їх місячного або сукупного доходу

Перше засідання другої сесії Верховної Ради IX скликання president.gov.ua

Розмір податка коливатиметься від 15% до 27% в залежності від суми доходу

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №3076 "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо звільнення від оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військовим збором окремих доходів та запровадження справедливої прогресивної шкали податку на доходи фізичних осіб)". Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

Цим документом нардепи хочуть вирішити такі проблеми:

  • звільнити від оподаткування податком на доходи фізичних осіб і військовим збором доходи фізичних осіб у формі відсотків по депозитах;
  • встановити розмір мінімального неоподатковуваного доходу для фізичних осіб з невеликим і середнім розміром місячного доходу, що дорівнює розміру мінімальної заробітної плати на 1 січня відповідного року і що буде звільнятися від оподаткування податком на доходи фізичних осіб і військовим збором.

Окрім цього пропонується встановити прогресивну ставку податку на доходи фізичних осіб залежно від місячного або сукупного річного рівня доходів фізичних осіб у формі заробітної плати, винагород та інших виплат відповідно до умов цивільно-правового договору, і доходів самозайнятих осіб.

Зокрема, пропонується встановити таку шкалу оподаткування податком на доходи фізичних осіб: розмір місячного доходу до 5 мінімальних зарплат включно - 15%, від 5 до 15 мінімальних зарплат включно - 18%, від 15 до 50 мінімальних зарплат - 21%, від 50 до 200 мінімальних зарплат включно - 24%, понад 200 мінімалок - 27%.

Базою для застосування ставки податку в перших двох випадках буде оподатковуваний дохід за вирахуванням суми мінімального неоподатковуваного доходу, якщо застосовується; а в другому, третьому і четвертому варіантах відповідно - сума перевищення оподатковуваного доходу понад 15, 50 і 200 розмірів мінімальної заробітної плати (при цьому право на відрахування суми мінімального неоподатковуваного доходу відсутнє).

Раніше повідомлялося, що у Міністерстві фінансів розглядають можливість зниження ставки податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) до 15%.

Loading...