Накопичувальну пенсію в Україні можуть запровадити з 1 січня, - Шмигаль

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль

Фото: Пресслужба уряду

Таке рішення неминуче для України через демографічну ситуацію

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що накопичувальну пенсію в Україні можуть запровадити з 1 січня 2021 року. Про це він розповів в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

За словами очільника уряду, введення накопичувальної пенсії неминуче для України з причини демографічної ситуації, оскільки сьогодні мало дітей і багато людей продуктивного віку. Вже через 15 років може вийти, що на одного працюючого припадатимуть два пенсіонери.

Новини за темою: Рада остаточно відхилила закон про пенсійний вік для жінок

Також Шмигаль назвав накопичувальну систему єдиним шляхом для майбутніх пенсіонерів отримувати гідну пенсію, а для бізнесу - зберегти адекватне навантаження.

"Ми зараз готуємо законопроєкти. Не хочу здатися занадто оптимістом, але до 1 січня 2021 це (накопичувальну пенсію, - ред.) цілком реально запровадити", - підкреслив прем'єр.

Новини за темою: У суддів найбільша пенсія в Україні: Статистика ПФУ

Він також уточнив, що по одному з варіантів на накопичувальні пенсії будуть йти 2% від нинішнього ЄСВ і 2% від податку на доходи фізичних осіб.

"Ці 4% дозволяють в сьогоднішніх цінах при виході на пенсію отримати 1 млн гривень", - зазначив Шмигаль.

Всього планується три варіанти - одноразова виплата всієї суми накопиченої пенсії, розстрочка виплат на 5-10 років або довічне утримання з фіксованою сумою.

Новини за темою: Накопичувальне пільгове пенсійне забезпечення в Україні: Хто і як збиратиме собі пенсію з 2021 року

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський повідомив, що уряд розробляє програму підтримки пенсіонерів, яким виповнилося більше 75 років.

Loading...