Нафтогаз "завалив" програму збільшення видобутку українського газу , – Рева

Ексміністр соціальної політики України Андрій Рева. Фото: Марків Михайло/УНІАН

Хоча кошти на це були

Після підвищення тарифів на газ у глави "Нафтогазу" Андрія Коболєва з’явився ресурс для збільшення видобутку українського "блакитного палива", але вони завалили цю програму.   

Про це в ефірі ток-шоу "17" на телеканалі ZIK  заявив міністр соціальної політики України у 2016-2019 роках Андрій Рева.

Рева зазначив, що в Україні щороку видобувається близько 20 мільярдів кубічних газу, натомість у 1975 році на території України видобували 75 мільярдів кубічних. Зі слів ексміністра, зменшення видобутку відбулося через те, що роками в цю галузь не вкладали кошти.  

"І от коли після підвищення тарифів у Коболєва з’явився ресурс для збільшення видобутку газу, і сьогодні Шмигаль говорив, що можна було б, вони завалили програму збільшення видобутку українського газу. Він нічого не зробив!" – сказав ексміністр.  

Андрій Рева додав, що гроші були, натомість "Нафтогаз" у вітчизняний видобуток їх не вкладав. Ексміністр зазначив, що перебуваючи на посаді, він закликав не продовжувати контракт з Коболєвим.   

Окрім цього Рева зазначив, що погіршує ситуацію з видобутком українського газу відсутність ринку та його монополізація.

"75% на цьому ринку займає Коболєв. І що він робить: подивіться на ціну газу по регіонах. Якщо у Києві 9,1 грн, у Вінниці 10 грн, а в Кіровограді – 7,5 грн. Чому так? Тому що там продає  через державну компанію "Нафтогаз", через їхнє дочірнє підприємство. І він, маючи можливість забирати газ в компанії "Укргазвидобування", знижує 25%, таким чином демпінгує і забирає до себе всю клієнтуру. Тобто веде себе на ринку як нормальний шахрай", – прокоментував Андрій Рева.  

Новини за темою: Ціни на газ перетворилися на податок, але він надходить не в бюджет – ще є "прокладка", – Ольшанський

Нагадаємо, раніше голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук заявив, що українська влада і державна компанія "Нафтогаз" намагаються заробити на населенні за рахунок штучного збільшення ціни на газ.

За словами політика, максимальна ціна на газ буде перевищувати 10 тис. гривень за тисячу кубів, при тому, що раніше його вартість становила 8,6 тис. грн.

Loading...