"Нафтогаз" пояснив суть нових санкцій США проти "Північного потоку-2"

Будівництво газопроводу "Північний потік-2". Фото: EPA-EFE/CLEMENS BILAN

Ухвалення законопроєкту допоможе "остаточно зупинити будівництво російського газопроводу"

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" роз'яснила, чому США ухвалили санкції проти "Північного потоку-2". Про це повідомляється на сайті "Нафтогазу".

Йдеться про законодавчу ініціативу сенаторів (Теда Круза, Джин Шагін, Рона Джонсона, Джона Баррассо та Тома Коттона), яка робить більш жорсткими санкції, ухвалені проти цього проєкту в 2019 році. Документ має назву "Про захист європейської енергетичної безпеки" - PEESA: the Protecting Europe’s Energy Security Act.

Новини за темою: За крок до завершення обхідного газопроводу "Північний потік-2": Якими будуть наслідки для України?

Розширити санкції сенаторів переконали агрументи українського "Нафтогазу", який зумів пояснити, яким чином Росія може самостійно завершити будівництво цього газопроводу навіть в умовах діючих санкцій. Зокрема, Росія може використати для цього судна-трубоукладачі "Академік Черський" та "Фортуна".

Ухвалення законопроєкту допоможе "остаточно зупинити будівництво російського газопроводу, небезпечного для Європи", стверджує українська компанія.

Новини за темою: "Ніколи не говори ніколи": У "Газпромі" відповіли США щодо заяви про "Північний потік-2"

"Нафтогаз" продовжуватиме роз’яснювальну кампанію в Сполучених Штатах та країнах ЄС, маючи на меті захист українських, європейських та трансатлантичних інтересів у сфері безпеки", - додали у компанії.

Для набуття чинності законопроєкт повинен бути ухвалений обома палатами Конгресу США і підписаний президентом США.

Новим законопроєктом передбачено санкції проти:

  • компаній, які залучені до будь-яких "трубоукладальних робіт", включно з тими, які готують майданчик для робіт, облаштовують траншеї, досліджують дно, зварюють та опускають труби, засипають траншеї.
  • компаній, що надають послуги з аналізу страхових ризиків, страхування та перестрахування суден-трубоукладачів.
  • компаній, що сприяють технологічній модернізації суден-трубоукладачів, встановленню на них зварювального обладнання.
  • компаній, що надають послуги тестування, перевірки або сертифікації, необхідні для роботи газопроводу "Північний потік 2".

Раніше повідомлялося, що нові санкції США проти російського проєкту газопроводу Північний потік – 2 будуть націлені на компанії, що надають послуги страхування суден, залучених у його будівництві, а також на тих, хто забезпечує послуги для модернізації технологій.Loading...