НАБУ отримало доступ до записок про мільйонні премії "Нафтогазу", - ЗМІ

Юрій Вітренко

Фото з відкритих джерел

Слідство визначило, що представництво інтересів "Нафтогазу" у Стокгольмі здійснювала компанія Wikbord Rein Advokatfirms AS, а не працівники НАК

Суд надав детективам Національного антикорупційного бюро тимчасовий доступ до службових записок, за якими виплачували премії 41 працівнику НАК "Нафтогаз України". Про це повідомляють "Наші гроші" з посиланням на ухвалу слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 4 травня.

Як зазначається, премії працівники отримували за досягнення вагомих цілей, реалізацію важливих стратегічних проєктів (позитивні рішення трибуналу при Арбітражному інституті Торгової палати м. Стокгольма).

Так, за даними слідства, у лютому 2018 року Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма задовольнив вимоги "Нафтогазу" про стягнення з російського "Газпрому" заборгованості за транзитом на 4,67 млрд дол. Цим рішенням був проведений взаємозалік між компаніями, в результаті чого борг, який підлягав фактичній сплаті "Нафтогазу", склав 2,57 млрд дол.

Новини за темою: "Нафтогаз" звільняє свого виконавчого директора Вітренка

Після чого, у квітні 2018 року, члени Наглядової ради "Нафтогазу" ухвалили виплату винагороди правлінню та іншим працівникам НАК у зв’язку з їх значним особистим внеском в перемогу над "Газпромом". Тоді грошову винагороду отримав 41 працівник. Загальний розмір премії становив 1 відсоток від загального виграшу у розмірі 43,6 мільйонів доларів. 

Однак, як з'ясувалося, на момент прийняття вказаного рішення Наглядовою радою "Нафтогазу" фактично гроші на користь НАК від "Газпрому" не надходили. Окрім цього, у протоколі засідання не наведений перелік працівників та розмір премій, які підлягають сплаті, а також не вказано внеску кожного працівника з даного переліку в перемогу над "Газпромом".

Новини за темою: У "Нафтогазі" прокоментували звільнення Вітренка з посади виконавчого директора

У ході цього слідство визначило, що представництво інтересів "Нафтогазу" у Стокгольмі здійснювали не працівники НАК, а компанія Wikbord Rein Advokatfirms AS на підставі низки договорів про закупівлю юридичних послуг.

У зв'язку з цим слідство помітило у діях членів Наглядової ради, голови та членів правління "Нафтогазу" ознаки вчинення кримінальних правопорушень за частиною 5 статті 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), частиною 2 статті 364 (зловживання владою або службовим становищем) та частиною 2 статті 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України.

Новини за темою: Призначено головного виконавчого директора групи "Нафтогаз"

Нагадаємо, нещодавно очільник НАК "Нафтогаз Україна" Андрій Коболєв повідомив, яку заробітну плату отримав за квітень. Свій розмір зарплати він назвав під час засідання уряду. 

Loading...