Новини » Економіка Читать эту новость на русском

На виплату держборгу України пішла кожна восьма гривня доходів бюджету-2020

Фото з відкритих джерел

З січня до вересня держборг збільшився на 347 млрд гривень

За дев'ять місяців 2020 року державний борг України збільшився на 347 млрд грн, або 17%, – до 2,3 трлн гривень, а на його обслуговування було спрямовано кожну восьму гривню доходів держбюджету. Про це повідомив у Facebook очільник Рахункової палати Валерій Пацкан. 

За його словами, збільшення державного боргу здебільшого пов'язане із девальвацією гривні. Щодо доходів, то в січні–вересні вони становили 75,6% плану на рік.

"Це високий рівень виконання, зумовлений насамперед зменшенням у квітні обсягу доходів на 117 млрд грн. За оцінкою наших фахівців, за таких умов план доходів у 2020 році може бути перевиконано", - розповів Пацкан.

Новини за темою: Кабмін до кінця тижня подасть до парламенту проєкт держбюджету на 2021 рік, - Мокан

Водночас він зауважив, що ситуація з видатками не така оптимістична. У вказаний період видатки загального фонду на 93 млрд грн, або 11%, менші плану на звітний період.

"Лише один приклад - внаслідок прорахунків при підготовці рішень про виділення коштів із Фонду COVID-19, тривалого затвердження паспортів окремих бюджетних програм, незавершення процедур закупівель не використано 24,8 млрд грн за 20-ма з 25-ти бюджетних програм", - зауважив очільник Рахункової палати.

Новини за темою: Податковий борг до 3 тис. гривень анулюють для майже чотирьох мільйонів українців, - Зеленський

Нагадаємо, раніше у Міністерстві фінансів заявили, що державний та гарантований борг України зріс на 4,6 мільярда гривень.

Loading...