На карантин першим відреагує ринок оренди нерухомості: Як зміняться ціни

З відкритих джерел

Темпи будівництва можуть сповільнитися, якщо карантин триватиме понад місяць, каже експерт

Оренда нерухомості швидше реагує на зовнішні подразники, зокрема, на карантин через загрозу епідемії коронавірусу. Уже через місяць-два вартість оренди знизиться.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення повідомив голова правління Спілки консультантів з нерухомості Іван Кудояр.

Експерт зазначив, що ринок нерухомості є більш інертним, аніж здається. З його слів, якщо карантин через загрозу епідемії коронавірусу триватиме місяць чи два, то його наслідки на ринку нерухомості будуть помітні не раніш як через три-чотири місяці або ж і через пів року. Нині ж ринок перебуває у стані стагнації та очікування.

Іван Кудояр каже, що на первинному ринку як були платежі, так вони і будуть здійснюватися, і наразі забудовники не скаржаться. Що ж до стратегічного запасу, каже експерт, то в забудовників гроші є на 2-3 місяці активного будівництва. На триваліший термін у них коштів немає. Надходження вони отримують від інвесторів бо ж від покупців. Тож Іван Кудояр прогнозує, що темпи будівництва можуть сповільнитися, якщо карантин триватиме понад місяць. А якщо карантинні заходи припиняться впродовж місяця, то суттєво на ринок нерухомості вони не вплинуть. А ось девальвація гривні справді може мати значний вплив, додав експерт.

Новини за темою: Економіст спрогнозував, як карантин вплине на курс гривні та вартість нерухомості

"Що стосується оренди, то вона швидше реагує на зовнішній подразник. Тобто, оренда дійсно може підупасти через місяць – через два. Багато орендарів будуть знижувати оренду. Багато орендодавців комерційних приміщень вже зараз пропонують якісь канікули, пільги, тобто, не платити пів місяця - місяць, поки карантин не закінчиться", – зазначив експерт.

Як повідомляли, Національний банк України встановив курс гривні щодо іноземних валют. Так, на 19 березня долар становить 27,26 грн, євро – 29,79 грн. Про це йдеться на офіційному сайті НБУ.

Читайте також: "Сніжний ком, який неможливо зупинити: Куди рухається курс гривні?"

Loading...