Ми побачили тиск на суд зі сторони всіх гілок влади: Німченко про розгляд в КСУ "земельного питання"

Під час процедури розгляду Конституційним судом земельного питання ми побачили вплив на суд з боку всіх гілок влади, включаючи і владу президентську.
Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив народний депутат України, партія "Опозиційна платформа – За життя" Василь Німченко.
Відповідаючи на питання ведучої щодо того, чому Велика палата Конституційного суду України відклала розгляд закону про землю, народний депутат зауважив:
"По-перше, хочу сказати, що дійсно був вплив на суд зі всіх боків, в тому числі, маю на увазі, від всіх гілок влади, включаючи і владу президентську. Тому однозначно, що була спроба впливу і спроба зірвати роботу суду. По-друге, те, що вчора мало місце, а це відбувається вже другий раз, що 4 судді припинили участь в засіданні – двоє нібито через хворобу, а ще двоє демонстративно пішли, – то з точки зору закону, конституційних процедур і закону про Конституційний суд, це, по суті, вчинення суддями, які спеціально пішли, так званого значимого проступку, який дає можливість і створює підстави для притягнення до дисциплінарної відповідальності. Стаття 49 передбачає і припинення повноважень суддів, і звільнення їх", – розповів Василь Німченко.
Зі слів народного депутата, ця ситуація в Конституційному суді в черговий раз показала, що там немає сконцентрованості, єдності і консенсусу.
"Все приймається виходячи з бачення норми і дії. Ось в чому питання. А те, що порвали і розірвали систему діяльності Конституційного суду, це так, це також має місце", – прокоментував парламентар.
Нагадаємо, 9 листопада Велика палата Конституційного суду України відклала розгляд за поданням про тлумачення норм Конституції про землю як основне національне багатство через відсутність кворуму на засіданні.
"Справу відкладено у зв'язку з відсутністю кворуму", - розповіли в суді.
Також відомо, що четверо суддів КСУ, які не голосували за рішення щодо антикорупційного законодавства, відмовилися від участі в слуханнях Великої палати суду.
Підставою для відмови стало оприлюднення одним із суддів проєкту рішення КС стосовно тлумачення поняття "земля".
Також додамо, що 5 листопада Конституційний суд України оголосив перерву в справі про тлумачення окремих положень Основного Закону в питанні землі.