Ми на порозі системної катастрофи – борги населення за "комуналку" зростають, як снігова куля, – аналітик

Економіст Олексій Кущ Апостроф

Сума боргу на сьогодні – колосальна, каже експерт

Україна стоїть на порозі системної катастрофи, яка може обвалитися на все житлово-комунальне господарство країни, адже борги населення за комунальні послуги зростають, як снігова куля.

Про це в ефірі програми "Деталі дня" на телеканалі ZIK заявив фінансовий аналітик Олексій Кущ.

Олексій Кущ, коментуючи ситуацію із заборгованістю та загрозою зриву опалювального сезону, зауважив, що сума боргу на сьогодні – колосальна.

"Ми стоїмо просто на порозі системної катастрофи, яка може обвалитися на все житлово-комунальне господарство країни. Заборгованість населення зростає, як снігова куля. За останніми даними статистики, якщо подивитися на вересень 2020 року, то ми побачимо, що заборгованість населення за природний газ вже перевищила 23 млрд грн. Ще плюс 16 млрд грн – це борги за тепло і гарячу воду. Тобто це колосальна сума, і це при тому, що держава нібито виділяє субсидії і допомагає бідним", – зазначив аналітик.

Новини за темою: Субсидії в опалювальному сезоні: Порядок нарахування та перевірка одержувачів

Експерт додав, що з тими темпами погашення заборгованості перед підприємствами теплокомуненерго, які є на сьогодні, населення розраховуватиметься із боргами 200 років. Тому, наголосив Олексій Кущ, у цій ситуації слід ухвалювати системні рішення.

Водночас, експерт зауважив, що українці взимку не замерзатимуть, оскільки повторюватимуться ситуації, коли представники місцевої влади самовільно відкриватимуть "заглушки" і запускатимуть опалення.

Нагадаємо, українська газопостачальна компанія НАК "Нафтогаз України" оприлюднила ціну на газ для населення у листопаді – вона зросла на 35%.

Як повідомили у НАК "Нафтогаз України", підприємства ТКЕ у 24 населених пунктах досі мають критичні борги за газ, що ставить під загрозу старт опалювального сезону для їхніх клієнтів.

Loading...