live

МВФ запропонував лайт-версію програми з меншими вимогами до нас, – Гетманцев

Професор кафедри фінансового права Київського національного університету імені Тараса Шевченка д.ю.н. Данило Гетманцев. Фото: jurblog.com.ua

Парламентар зауважив, що програма Stand By спрямована на підтримку країн у період складних економічних обставин

Україна має підписати меморандум з МВФ, в якому будуть наступні умови, які країна має виконувати відповідно до програми Stand By. Відомо, що ці умови повинні бути меншими за своїм переліком, ніж умови, які раніше виставляли Україні за розширеною програмою.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення повідомив народний депутат України (фракція "Слуга народу"), голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Данило Гетманцев переконаний, що політичні скандали, зокрема ситуація із "плівками Деркача", не вплинуть на отримання наступного траншу від МВФ. Парламентар нагадав, що всі умови Україною виконані.

"Ми підпишемо меморандум з МВФ, в якому будуть наступні умови, які ми повинні будемо, на жаль чи на щастя, виконувати у зв’язку з програмою Stand By, яка буде на 18 місяців… Ці умови ще обговорюються. Я знаю, єдине, що наша професійна команда Міністерства фінансів проводить ці перемовини. Відповідно до інформації, яка була публічно оголошена МВФ, ці умови повинні бути меншими за своїм переліком, ніж умови, які раніше нам виставлялися у розширеній програмі. Бо програма Stand By спрямована на підтримку країн саме в період складних економічних обставин, а ми маємо зараз коронавірус. І вона передбачає менші вимоги до країни, тому ми розраховуємо на те, що в меморандумі ми будемо мати невеликий обсяг зобов’язань перед нашими кредиторами, перед нашими міжнародними партнерами. Меморандум буде публічним документом, із ним можна буде ознайомитись", – зазначив Данило Гетманцев.

Новини за темою: Зеленський підписав "антиколомойський" закон, який потрібен для співпраці з МВФ

Нардеп резюмував: "МВФ запропонував нам лайт-версію програми з меншими вимогами до нас у зв'язку саме з тими економічними проблемами, які заважають проведенню глибоких структурних реформ у нашій державі, але дозволяють проводити ті реформи, які розпочаті".

Як повідомляли, Міжнародний валютний фонд і влада України досягли угоди (Staff Level Agreement) про нову програму співпраці Stand By на суму 5 млрд доларів.

За кілька днів до того Верховна Рада схвалила закон про банки, необхідний для співпраці з МВФ.

Loading...