live

Москаль: Земельна реформа "збила з ритму" українських фермерів

Геннадій Москаль Фото - скріншот

"Існує пряма загроза харчовій безпеці країни"

Сьогодні українських фермерів збила з ритму земельна реформа. Вони просто не знають, що їм робити.

Про це в ефірі ток-шоу "15" на телеканалі ZIK заявив голова Закарпатської ОДА у 2015-2019 роках Геннадій Москаль.

Гість ток-шоу наголосив: В умовах карантину українські фермери опинилися у дуже скрутній ситуації.

"Що збило фермерів сьогодні з ритму? Це земельна реформа. Всі розуміють, що землю треба підживляти добривом. І фермери сьогодні дивляться, чи купувати їм добрива, якщо на наступний рік цю землю комусь продадуть? Що їм з цього буде?", – зауважив Геннадій Москаль.

Політик звернув увагу й на те, що малі фермери в Україні не отримують жодної допомоги від держави.

Новини за темою: Господарі "Слуг народу" вимагають переглянути закон про ринок землі, - Медведчук

"Сьогодні фермери не отримують ніякого кредитування. Абсолютно ніякого. А ціни на посівний матеріал, на техніку, на все інше ростуть. Це біда", – акцентував Москаль і додав, що тепла зима та відсутність дощів сьогодні також не є сприятливими для фермерських господарств. За словами Москаля, існує пряма загроза харчовій безпеці країни.

Новини за темою: Чому "ЄС" голосувала за ринок землі, – Дубінський назвав причину

"На сьогоднішній день вологи у ґрунті дуже мало. Отже, якщо не буде далі дощів, їхні засіви можуть просто дати нульовий результат, навіть, якщо він зійде. Це дуже велика проблема. Це наша національна харчова безпека, чи будемо ми мати свої харчі, чи будемо все знову купувати, як ми сьогодні купуємо, за кордоном", – прокоментував колишній посадовець.

Новини за темою: Підписання закону про ринок землі в Україні наразі блокується понад 10 постановами

Нагадаємо, народні депутати ухвалили закон про продаж землі – проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення № 2178-10 підтримали 259 парламентарів.

Голосування відбулося о 00:42 31 березня під час позачергового засідання ВРУ. У сесійній залі був присутній президент України Володимир Зеленський, а також голова Верховної ради Дмитро Разумков, який був відсутній під час розгляду поправок.

Попри застереження опозиційних депутатів не розпродувати землю у час пандемії коронавірусу та світової економічної кризи, у залі знайшлося 259 голосів "за".

Loading...