Молдова зберігатиме свої запаси газу в сховищах України

Фото з відкритих джерел

Вже почалися перші поставки

Молдова закачає в підземні сховища України близько 100 млн кубометрів газу для зберігання. Про це повідомив глава Оператора ГТС України Сергій Макогон.

"Вже почалися перші поставки. За словами "Молдовагаз", протягом жовтня-листопада планується закачати близько 100 млн м3 газу.

Питання створення запасу газу для Молдови в Україні ми почали активно опрацьовувати ще влітку 2019, коли була невизначеність з продовженням транзиту через Україну", - пише він.

Макогон підкреслює, що такий запас гарантує енергетичну безпеку Молдови та знижує залежність від єдиного постачальника газу.

Як повідомляють в "Молдовагаз", компанія почала закачування на зберігання природного газу в Україні по Трансбалканському коридору. Щодня планується передавати від 1,5 до 3 млн куб. м газу для складування в підземних сховищах, щоб використовувати його в холодну пору року.

За необхідності, ці обсяги будуть поставлені споживачам "Молдовагаз" в період з грудня 2020 по лютий 2021 року. Сумарне споживання природного газу правобережною частиною Республіки Молдова знаходиться в межах 1 мільярда кубометрів на рік.

Новини за темою: Польська компанія виграла тендер на постачання газу в Україну

Раніше повідомлялося, що голова "Нафтогазу" Андрій Коболєв заявив, що під час опалювального сезону Україна може почати експортувати газ до ЄС завдяки запасам газу в підземних сховищах, а це вплине на ціну газу для населення.

Loading...