Мінфін презентував у Раді держбюджет на 2021 рік, назвавши його "бюджетом можливостей"

Міністр фінансів України Сергій Марченко Фото з відкритих джерел

Серед бюджетних пріоритетів, зокрема, підвищення мінімальної заробітної плати

Міністр фінансів України Сергій Марченко під час засідання парламенту представив нардепам проєкт державного бюджету на 2021 рік. Трансляцію наживо вів телеканал ZIK.

"У 2021 році уряд України продовжить здійснювати всі необхідні заходи для того, щоб наша країна успішно пройшла коронакризу, економіка відновилась і ми мали можливість для розвитку. Тому головними маркерами в умовах пандемії має бути захист громадян, підтримка ділової активності та сприяння трансформації економіки", — сказав міністр.

З його слів, документ можна назвати "Бюджет можливостей для подальшого розвитку".

Новини за темою: У Мінфіні назвали основні показники держбюджету-2021

Марченко зазначив, що серед бюджетних пріоритетів, зокрема, підвищення мінімальної заробітної плати, індексація пенсій, реалізація заходів щодо підвищення обороноздатності країни, цифровізація економіки тощо.

Бюджет ґрунтується на макроекономічному прогнозі, який уряд ухвалив у липні поточного року. Прогноз передбачає зростання реального ВВП на 4,6% після очікуваного падіння у цьому році на 4,8%.

Доходи у бюджеті встановлені на рівні 1071 млрд грн. Видатки — 1350 млрд грн, дефіцит — 270 млрд грн.

Новини за темою: Опозиція подасть альтернативний проєкт держбюджету-2021, – Тетяна Плачкова

Раніше спікер Верховної Ради Дмитро Разумков заявляв, що якби первинний документ бюджету на 2021 рік був би частково або повністю обговорений з народними депутатами, його проходження у стінах парламенту було б легше.

Loading...