Мінфін підтвердив введення додаткової митної декларації

З відкритих джерел

Нова форма спрямована нібито на боротьбу з контрабандою

Міністерство фінансів ввело для імпортерів обов'язкову подачу попередньої декларації про намір ввезення товарів на додаток до митної декларації при оформленні вантажів, передає БизнесЦензор з посиланням на пресслужбу Мінфіну.

Чиновник запевнив, що введення додаткової декларації спрямоване на боротьбу з контрабандою і тіньовими схемами на митниці.

"Введення обов'язкового подання попередньої декларації дозволяє автоматизованій системі ризиків виявляти ризикові імпортні операції та не давати можливості митникам "за 1 хвилину" оформляти остаточний імпорт ризикових товарів. Це черговий антикорупційний крок Мінфіну в боротьбі з контрабандою і тіньовими схемами на митниці", – заявив Драганчук.

Новини за темою: Три керівники із початку року: Що не так з українською митницею

У Мінфіні також запевняють, що попередня декларація може бути подана як за місяць до ввезення товарів на митну територію України, так і після їх ввезення в пункт пропуску. При цьому, у разі якщо товари залишаються в межах одного пункту пропуску або зони митного контролю морського (річкового) порту, аеропорту, забезпечення сплати митних платежів не надається, тобто фінансова гарантія митниці не потрібна.

"У всіх попередніх митних деклараціях, на відміну від звичайних митних декларацій, зазначається мінімум відомостей, необхідних для пропуску вантажу. Це спрощена інформація невеликого обсягу, необхідна для заповнення митної декларації. Декларант витрачає тільки хвилини на її створення, перевірку і відправку електронними засобами в митницю на кордоні", – розповів Драганчук.

За даними Держмитслужби, сьогодні тільки 6,6% оформлень здійснюється в пунктах пропуску, інші вантажі слідують всередину країни для подальшого оформлення.

Новини за темою: У червні доходи держбюджету перевищили план, але гарну статистику зіпсувала митниця

Нагадаємо, голова виконкому Нацради реформ Міхеіл Саакашвілі заявив, що Національна рада реформ при президентові України підтримала революційну реформу митниці, запропоновану офісом простих рішень і результатів.

Loading...