Міненергетики пропонує створити групу "вразливих" споживачів газу: Що може змінитися

Фото з відкритих джерел

За словами очільника відомства, таким чином ціна знизиться до 5 356 гривень на місяць

У Міністерстві енергетики України запропонували з 1 лютого створити "вразливу" групу споживачів та зменшити для них ціни на газ. Про це повідомив тимчасовий виконувач обов’язків міністра енергетики Юрій Вітренко на своїй сторінці у Facebook.

"Тому Міністерство енергетики і запропонувало розглянути варіант, коли з 1 лютого буде обмежена ціна на газ для "вразливих" споживачів - на рівні "хаб мінус" з додаванням визначеної граничної націнки постачальників, причому ціна буде зафіксована на рік", - розповів він.

Очільник відомства зазначив, що на таку думку фахівців наштовхнула ситуація в Україні, що характеризується щомісячною зміною ціни на газ. Міненергетики пропонує натомість фіксовану ціну за рік, але з можливістю вибору споживачем ціни на місяць.

При цьому в.о. міністра енергетики додав, що щомісячна ціна сплати за користування газом становитиме 5 356 гривень. Ця сума на 44% менша, ніж середньозважена ціна у січні.

Щодо інших груп населення, то вони теж відчують зміни.

"Споживачі зможуть так само вільно обирати собі постачальника, при цьому, якщо вони не є "вразливими" споживачами, то вони зможуть обирати і контракти не з фіксованою на рік ціною, а будь-які інші контракти", - запевнив очільник Міненерго Вітренко.

За його словами, таке рішення сприятиме просуванню вперед до цивілізованого ринку з чесною конкуренцією. Втім, ідея ще повинна бути погоджена та затверджена необхідними державними структурами.

"Наразі пропозиція Міністерства енергетики знаходиться на стадії обговорення. Можуть бути "підводні камені", зокрема юридичні обмеження; важливо врахувати всі ризики, зокрема ризик маніпуляцій з боку постачальників; нам потрібно спокійно пояснити МВФ, що мова йде про якраз адекватні ринкові заходи, а не про відкат назад; бажано ще й залучити міжнародних партнерів для спільного тиску на Газпром тощо", - зазначив він.

Новини за темою: Шмигаль доручив Міненергетики перевірити ціни на газ

Раніше повідомлялося, що Україною ширяться мітинги незадоволених українців, вони вимагають зниження невиправдано високих цін на газопостачання. Протестувальники з Херсонщини, Львівщини, Вінниччини та Прикарпаття відмовляються платити за газ.

Loading...