Новини » Економіка Читать эту новость на русском

Медикам освітніх закладів встановлять карантинну надбавку до зарплати

Ілюстративне фото deutschland.de

Надбавка у 20% буде діяти до скасування карантину

Кабінет міністрів України планує встановити медичним працівникам закладів освіти державної та комунальної форм власності доплату у розмірі 20% від зарплати. Проєкт документу направлений на погодження профспілок, повідомляє Федерація профспілок України.

Згідно з проєктом постанови, доплата встановлюється з 1 грудня 2020 року та до скасування карантину, встановленого Кабміном з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Як зазначається в пояснювальній записці, медична сестра (6-9 тарифний розряд) має посадовий оклад від 3226 гривень до 3849 гривень на місяць. Водночас лікар у закладі освіти, залежно від тарифного розряду має посадовий оклад від 4050 гривень до 5051 гривні.

"Такий низький рівень оплати праці медпрацівників у закладах освіти призводить до їх масового звільнення і, як наслідок, заклади освіти втрачають можливість забезпечувати дотримання державних гарантій здобувачам освіти щодо медичного обслуговування учнів, студентів, слухачів у такий складний період, як розповсюдження коронавірусної інфекції", - йдеться в документі.

Новини за темою: Рада виділила з коронавірусного фонду гроші на надбавки вчителям

Нагадаємо, раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Кабмін продовжує готувати лікарні, зокрема, облаштовує місця для хворих на коронавірус – на це вже спрямовано майже 6 млрд гривень. Тим часом, за словами глави уряду, безпосередньо лікарям будуть збільшені доплати на 3 тисячі гривень.

Loading...