Медведчук: Здача прем'єром Шмигалем інтересів українського машинобудування ‒ ще один аргумент для негайної відставки цього злочинного уряду

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Здача прем'єр-міністром Денисом Шмигалем інтересів українського машинобудування ‒ ще один аргумент для негайної відставки цього злочинного уряду. Це випливає із заяви голови політради партії "Опозиційна платформа ‒ За життя", народного депутата Віктора Медведчука, яку розміщено на сайті політсили.

Наводимо її текст дослівно:

За підсумками першого півріччя 2020 року найбільших втрат зазнало українське машинобудування. Загальні втрати в цьому секторі економіки перевищили 22%. За окремими галузями виробництво продукції порівняно з першим півріччям 2019-го виглядає наступним чином:

– виробництво комп'ютерів, електронної та оптичної продукції – мінус 25,7%;

– виробництво електричного обладнання – мінус 9,4%;

– виробництво машин і обладнання, що не входить в інші групи, – мінус 18,4%;

– виробництво автотранспортних засобів – мінус 30,8%;

– ремонт і монтаж машин і обладнання – мінус 16,7%.

Спроба підтримати українське машинобудування була зроблена Верховною Радою, яка прийняла 21 липня 2020 року в першому читанні проєкт закону № 3739 "Про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості". Цей законопроєкт передбачає при державних закупівлях умови локалізації (обов'язкового розміщення замовлень на українських підприємствах) ‒ 25-40% з 2021 року з підвищенням до 40-60% з 2024-го.

Однак навіть така боязка спроба українського парламенту захистити вітчизняне машинобудування викликала жорстке неприйняття в ЄС. На переговорах у Брюсселі 23 липня 2020 року виконавчий віцепрезидент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс заявив, що прем'єр Шмигаль вже гарантував, що проголосований у першому читанні законопроєкт № 3739 буде "відповідати Угоді про асоціацію України з ЄС".

"Дійсно, це питання було предметом обговорення під час сьогоднішньої зустрічі. Я вітаю гарантії, які отримав від прем'єр-міністра, що уряд буде працювати над цим питанням з тим, щоб гарантувати, що будь-які поправки в цей законопроєкт будуть відповідати угодам України з ЄС, включаючи Угоду про асоціацію", ‒ заявив Домбровскіс.

Сказане Домбровскісом підтвердив і сам Шмигаль: "у чинній редакції він (законопроєкт № 3739. ‒ Ред.) не відповідає деяким параметрам Угоди про асоціацію, тому уряд наполягатиме на тому, щоб ми відредагували редакцію спільно з депутатами так, щоб вона не порушувала наших міжнародних угод, і не тільки про асоціацію".

Таким чином, Шмигаль, буквально на наступний день після прийняття законопроєкту Верховною Радою здав національні інтереси, причому здав їх в умовах жорстокої кризи і обвального падіння українського машинобудування.

Уряд, який цинічно ігнорує інтереси України, має бути негайно відправлено у відставку.