Медведчук: Слідом за промисловістю спостерігаємо падіння і в сільському господарстві

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Слідом за промисловістю в Україні спостерігається падіння і в сільському господарстві. Це випливає із заяви голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата Віктора Медведчука, яку оприлюднено на сайті політсили.

Наводимо її текст дослівно:

Виробництво продукції сільського господарства в Україні за перше півріччя 2020 року скоротилося на 18,7% порівняно з аналогічним періодом 2019-го. Про це свідчить огляд економічної активності за перше півріччя Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Як зазначено в огляді, виробництво рослинницької продукції скоротилося на 56,8%, а тваринницької – на 2,2%.

Зазначається, що, зокрема, у червні відбулося значне скорочення обсягів виробництва сільгосппродукції - на 40,6% в річному вираженні.

Серед основних причин скорочення продукції рослинництва Мінекономіки називає зменшення попиту на продукцію агропромислового комплексу в країнах – торгових партнерах через карантин, а також низьку врожайність більшості сільгоспкультур порівняно з минулим роком. Скорочення продукції тваринництва пояснюється високою витратністю вирощування великої рогатої худоби, а також адаптацією підприємств до нових умов господарювання (зокрема, виробників м'яса птиці).

Насправді в "аграрній наддержаві" в останні роки розвитку сільського господарства практично не приділялося уваги.

Були різко скорочені бюджетні витрати на стимулювання купівлі продукції вітчизняного сільгоспмашинобудування, практично заморожені роботи з меліорації та рекультивації земель.

Левова частка фінансової допомоги спрямовувалася на підтримку не фермерів і присадибних господарств, а найбільших латифундій, що виникли на основі оренди сільгоспземель за нерідко вкрай низьку оплату їх формальним власникам – селянам.

Орендарі націлені на те, щоб вичавити всі соки з наявних ресурсів. Звідси відсутність інтересу до організації правильної сівозміни, орієнтація на вирощування експортних культур, що виснажують ґрунти: соняшнику, ріпаку тощо.

Була надія на те, що українські чорноземи дозволять вирішити всі проблеми. Але перший же посушливий рік показав: це далеко не так.