Новини » Економіка Читать эту новость на русском

Медведчук: Падіння промислового виробництва - смертельно згубний шлях української економіки у 2020 році

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Падіння промислового виробництва - це смертельно згубний шлях української економіки у цьому році. Такий висновок у своїй заяві робить голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук.

Наводимо текст заяви дослівно:

Падіння промвиробництва в Україні триває. Загальне зниження промислового виробництва в Україні за січень ‒ жовтень 2020 року склало 6,8% порівняно з аналогічним періодом 2019-го.

Галузеві показники максимального зниження обсягів виробництва за 10 місяців 2020 року наступні (у відсотках до аналогічного періоду минулого року):

– видобуток кам'яного вугілля -15,9%;

- легка промисловість - 9,8%;

– деревообробка - 7,5%;

- виробництво гуми та пластмаси – 4,0%;

– металургія - 11,7%;

- машинобудування - 20,4%.

Як бачимо, знизили (і продовжують знижувати!) обсяги виробництва практично всі галузі української промисловості. Стабільним було виробництво хімічної продукції, навіть йшло з деяким приростом, але в жовтні 2020-го звалилося і воно, причому відразу на 10,1%.

Відносно стабільним в Україні залишається тільки фармацевтичне виробництво, що наростило в жовтні 2020 року обсяги на 10,6% в порівнянні з вереснем 2019-го.

Окремі напрямки вітчизняного машинобудування в 2020 році впали настільки, що впору говорити про системні проблеми їх відродження:

 виробництво комп'ютерів та електронної продукції в Україні скоротилося на 44,6%;

- український автопром знизив виробництво на 22,3%.

Реакції українського уряду на такий значимий провал промислового виробництва в країні немає. Продовження такої злочинної бездіяльності Кабміну веде економіку країни до катастрофиПричому, якщо по ряду економічних напрямків відновлення ще можливо, то здебільшого у промислового виробництва шансів немає. Втрата кадрів, технологій, обладнання непоправна в умовах слабкої вітчизняної економіки.