Медведчук: Одна з найбільш болючих соціальних проблем в Україні – зростання тарифів ЖКГ

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Одна з найбільш болючих соціальних проблем в Україні – зростання тарифів ЖКГ і зниження рівня доступності субсидій. Якщо в травні 2019 року за послуги ЖКГ в цілому по Україні було нараховано 5,6 млрд грн, то за травень 2020-го – вже 8,7 млрд грн, тобто в 1,6 рази більше. Про це йдеться в заяві голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата Віктора Медведчука, яку оприлюднено на сайті політсили.

Наводимо її текст дослівно:

Заборгованість населення з оплати послуг ЖКГ стабільно становить близько 60 млрд грн, причому в опалювальний сезон вона істотно більше. За підсумками травня 2020 року заборгованість населення за послуги ЖКГ ‒ 59,9 млрд грн.

Цікаво, що регіональні лідери по сумі заборгованості за послуги ЖКГ – це Дніпропетровська та Харківська області. На 3-му і 4-му місцях ‒ Донецька область і Київ. Якщо ще можна зрозуміти об'єктивні проблеми Донецької області через триваюче протистояння, то ситуація з оплатою послуг ЖКГ в інших регіонах ‒ лідерах за неоплату ‒ потребує окремого коментаря.

Дніпро, Харків, Київ – все це у минулому великі промислові центри. Руйнівна економічна політика останніх 6 років призвела до закриття в цих регіонах сотень підприємств, де працювали сотні тисяч людей. Немає зарплати – немає оплати послуг ЖКГ. При цьому влада нічого не робила для того, щоб зберегти робочі місця, і тільки послідовно підвищувала тарифи.

Більш того, влада залякує населення посиленням заходів впливу на боржників по оплаті послуг ЖКГ. З цією метою трьома депутатами фракції "Слуга народу" до Верховної Ради внесено законопроєкт № 3613. Цей документ передбачає в тому числі позбавлення боржників права на водіння автомобіля і можливості виїзду за кордон. Таким чином, людей позбавляють заробітку, оскільки приватні перевезення, робота в таксі та вантажоперевезення – масові професії. А відсутність можливості виїхати за кордон – це вже удар по трудовій міграції. Це протиправне обмеження можливості для людей заробляти за кордоном. Головні ж "інструменти" тиску на боржників – різке підвищення штрафних платежів по заборгованості і введення можливості конфіскації майна боржника і навіть його житла.

Ось таку "світлу" перспективу вже з 1 жовтня 2020 року готують українцям "слуги народу" за вказівкою західних господарів. Такі от "чорні колектори" від влади…

І все це відбувається на тлі повного зубожіння українського народу. Тільки за I квартал 2020 року заощадження українців скоротилися на 61,1 млрд грн. Населенню просто нічим покривати борги за послуги ЖКГ по безмірно роздутих тарифах.