Медведчук: Економічний курс України має бути радикально змінений

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Економічний курс, який був узятий Україною за президентства Петра Порошенка і продовжився при чинному главі держави Володимирі Зеленському, потрібно радикально міняти. 

Таку думку в інтерв'ю чотирьом українським телевізійним каналам висловив голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук, коментуючи питання про одностороннє зняття Російською Федерацією санкцій з трьох українських підприємств і реакції на це нашої влади.

"Ви знаєте, дуже цікаве питання. Почну з другого, з приводу "чи не будуть тут створювати штучні бар'єри і перешкоди для цих підприємств". Ви ж розумієте, що все, що відбувається у нас в Україні, особливо за останні півтора року, - чому особливо, тому що ми живемо в цих реаліях, я міг би дуже багато говорити, і ми всі добре знаємо, що було при Порошенку і при його злочинному режимі, але цей режим, ці наслідки, ці дії тривають вже при Зеленському, тому припустити можна все, але тоді цю ситуацію можна охарактеризувати як "маразм міцнішав".

Ось я сьогодні чув інтерв'ю на одному з каналів з приводу Барського машинобудівного заводу Вінницької області та "Брацлава", коли кажуть, що 70% їхньої продукції було орієнтоване на російський ринок. І сьогодні це запрацює з новою силою.

А що це таке? Це нові робочі місця, це зарплати, це відрахування до бюджету у вигляді податків, це відрахування до Пенсійного фонду. Тобто це те, що називається вдихнути життя і хоча б частково, на прикладі якихось конкретних підприємств, продемонструвати, що економіка повинна бути іншою. Економічний курс повинен бути радикально змінений. Тому коли ми зараз говоримо, що буде робити влада і як буде до цього ставитися, ви ж розумієте, що це було прохання опозиції. Це було прохання моє як представника "Опозиційної платформи - За життя". Це не влада. А влада по-різному може на це відреагувати", - зазначив політик.

При цьому Медведчук підкреслив, що головне в цій події - як люди ставляться до зняття Росією санкцій.

"Опозиція це зробила для себе або для чогось, якихось там своїх специфічних інтересів, чи вона зробила це для людей. Виникає питання: а чому ж тоді пан Зеленський цього не робить? Чому його команда не домовляється? Чому вони не аналізують ту ситуацію, яка склалася на економічному ринку України і внутрішньому, і експортному, не змінюють ситуацію на краще? Тому питання щодо влади. А до людей питання - дати оцінку і владі, і опозиції. Саме на таку об'єктивну оцінку ми і розраховуємо", - уточнив він.

Новини за темою: Марчевський про ініціативу Медведчука про зняття санкцій відносно українських підприємств: Треба думати про національні інтереси

Нагадаємо, президент Російської Федерації Володимир Путін під час наради з урядом підтримав пропозицію прем'єра Росії Михайла Мішустіна дозволити поставки в країну продукції низки українських підприємств, щодо яких були введені відповідні обмежувальні заходи. Як уточнив Мішустін, ідеться про Барський машинобудівний завод і Рубіжанський картонний комбінат.

Як повідомляли, 6 жовтня Володимир Путін і голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук обговорили питання про можливе часткове скасування санкцій для відновлення економічного співробітництва між Україною та Росією.