Майже 30 років український народ дурили щодо земельної реформи, за цей час розкрадено 5 млн га, - Зеленський

Володимир Зеленський під час інтерв'ю "Осінь-2020: перемоги та виклики" Офіс президента

За словами президента, політики виступали проти запровадження вільного обігу землі, оскільки вони через "сірі" схеми розкрадали цю землю

Політики старого покоління багато років лякали український народ земельною реформою, не даючи людям права вільно розпоряджатися своєю землею. За цей час із 7 млн га сільськогосподарських земель у державній власності залишилося трохи більше ніж 2 млн га, ще 5 млн га просто вкрали. Про це заявив президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю "Осінь-2020: перемоги та виклики", передає пресслужба Офісу президента.

"На минулому тижні я підписав указ про передачу понад 2 млн га земель сільськогосподарського призначення з державної до комунальної власності, і тепер об'єднані територіальні громади зможуть спрямовувати кошти від землекористування на свій розвиток – будувати дороги, ремонтувати школи, садочки.

Ми встигли 2 мільйони гектарів моїм указом передати ОТГ. І тепер вони будуть відповідати за використання цієї землі, за наповнення місцевого бюджету. І це правильно", – наголосив Володимир Зеленський.

Він зазначив, що впродовж останніх майже 30 років українські політики виступали проти запровадження вільного обігу землі та брехали народові про те, що так начебто захищають український родючий чорнозем від продажу іноземцям, але насправді вони через "сірі" схеми розкрадали цю землю.

"Ми проаналізували, як, вибачте на слові, "промивали" мозок людей щодо земельної реформи. Потім ми змінили голову Держгеокадастру, який одразу відкрив усі цифри – 5 мільйонів га вкрали. Залишилося трохи більше ніж 2 мільйонів га земель. Всього було сім мільйонів гектарів. Де ще п'ять? Їх вкрали", – зазначив Президент.

За його словами, частина людей, причетних до розкрадання сільгоспземель, і зараз перебуває у Верховній Раді України.

Новини за темою: Зеленський підписав указ про передачу сільгоспземель з державної до комунальної власності

Нагадаємо, народні депутати ухвалили закон про продаж землі – проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення № 2178-10 підтримали 259 парламентарів, голосування відбулося 31 березня о 00:42.

Але у Верховній Раді заблокували підписання законопроєкту про ринок землі, прийнятого парламентом у ніч на 31 березня, зареєструвавши постанови про скасування результатів голосування.

Згодом, на позачерговому засіданні 13 квітня народні депутати розблокували підписання законопроєкту про ринок землі. Парламент розглянув і відхилив 13 постанов про скасування закону.

28 квітня президент України Володимир Зеленський підписав закон про ринок землі.Loading...