Мабуть, Верховну Раду треба ліквідувати, а натомість хай буде якийсь орган МВФ, - Стогній про створення Бюро економічної безпеки

Телеканал ZIK

Створення в Україні Бюро економічної безпеки – це вимога МВФ. Але тоді треба, мабуть, і Верховну Раду скоротити, або взагалі прибрати, хай замість неї буде МВФ.

Про це в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі ZIK заявив журналіст Констянтин Стогній.

Коментуючи прийнятий Верховною Радою України закон про створення Бюро економічної безпеки, журналіст зауважив, що ще у 2015 році він пропонував альтернативну реформу правоохоронної системи. Саме тоді, додав Стогній, він пояснював і наголошував на тому, що економічна злочинність повинна бути сконцентрована в єдиному органі і відокремлена від Служби безпеки та Національної поліції. Однак на той час ініціативи журналіста видалися владі непотрібними.

"Тоді в 2015 році це чомусь не було важливо, коли ми повинні були все налагоджувати, але зараз, останні два тижні, всі почали пояснювати і почали говорити, що це дуже добре і дуже корисно Україні. А що всі ці роки не було корисно? Я думаю, що це є вимога. І коли з'явилася вимога, одразу всім стало це потрібно.

Тоді треба, мабуть, Верховну Раду скоротити, або взагалі прибрати, хай буде МВФ. І вони будуть говорити: треба зробити отак – зробили!  Тобто, коли пропонуєш якісь розумні речі, вони лежать, не голосуються, не приймаються. А коли є вимога МВФ, тоді приймається", – наголосив журналіст й додав, що така ситуація в незалежній країні є дещо напружена і хвилююча.

Новини за темою: Ілля Кива про ідею створення Бюро економічної безпеки: Влада хоче красти і замилювати очі народу

Нагадаємо, у четвер, 3 вересня, депутати Верховної Ради України схвалили у першому читанні законопроєкт про створення Бюро економічної безпеки.

Так, у документі пропонується розділити сервісну та правоохоронну функції податкової служби. Крім цього, передбачається ліквідація податкової міліції, оптимізація структури та чисельності органів для боротьби з фінансовими злочинами. 

Зазначається, що Бюро буде мати статус правоохоронного органу. Керівника БЕБ призначатиме президент України за поданням конкурсної комісії. Для вибору главі держави повинні надати трьох кандидатів.

Основним завданням органу буде здійснення заходів із запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття злочинів у сфері формування та використання фінансових ресурсів держави.

Loading...