Куюн: Сьогодні немає ніяких вагомих причин для введення мита на імпорт нафтопродуктів

Артем Куюн Фото з відкритих джерел

На сьогоднішній день в Україні немає ніяких вагомих причин для введення мита на імпорт нафтопродуктів. Про це заявив аналітик Консалтингової групи "А-95" Артем Куюн, повідомляє "112 Україна".

"Сьогодні ми не бачимо якихось вагомих причин для введення мита на імпорт нафтопродуктів. За нашими розрахунками, українські виробники, які вимагають від уряду це мито, вони вже знаходяться в дуже вигідному положенні перед іноземними постачальниками", – зазначив експерт.

Куюн також спрогнозував зростання роздрібних цін на паливо, в разі введення квот на імпорт.

"Якщо не дивитися на довгу перспективу, а говорити про найближчу запропонованої ставку до 8,5%, то ми бачимо зростання цін на дизпаливо в сьогоднішніх цінах, які дуже низькі в порівнянні з минулим роком, на 80 коп./л, а на скраплений газ - де на 60-65 коп./л. Але треба розуміти, що аргументація ініціаторів імпортного мита про те, що ціна не підвищиться, вона не витримує ніякої критики. Тому що в будь-якій країні в будь-якому випадку мито - це саме інструмент підвищення цін на ринку для того, щоб виробники могли торгувати дорожче. От і все", – додав експерт.

Як повідомлялося, в разі введення обмежень на імпорт нафтопродуктів, чого домагаються українські нафтопереробні компанії, закупівельні ціни на дизельне паливо та скраплений газ у країні можуть стати найвищими в Європі.

Loading...