"Криза в українській електроенергетиці": Дубінський вказав на приховані інтереси

Олександр Дубінський Фото з відкритих джерел

Парламентар констатував, що формування тарифів на електроенергію в Україні специфічне

Населення сьогодні через дешеву атомну енергетику спонсорує "зелений" тариф. Коли потужності АЕС знижуються, може виникнути дефіцит коштів у держави на покриття "зеленого" тарифу. Відповідно, щоб покрити цей дефіцит, потрібно або підвищити тарифи, або вимагати дотацій з бюджету.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив народний депутат України (фракція "Слуга народу") Олександр Дубінський.

Парламентар зазначив, що приблизно 10 років тому в Україні були пролобійовані умови, за яких держава була зобов’язана викуповувати всі потужності "зеленої" енергетики, притім тарифи були визначені найвищі у світі. На сьогодні тариф становить 4,23 грн за кіловат, а це у 8 разів більше, аніж у США, зазначив Олександр Дубінський. Він пояснив, що такі високі тарифи були пролобійовані для того, щоб інвестиції у "зелену" енергетику приносили надприбутки.

"Якщо сьогодні ви ставите сонячну станцію потужністю 100 мегават, ви відбиваєте інвестиції повністю в цю сонячну станцію протягом півтора – двох років і далі починаєте отримувати надприбуток. Саме тому за ці тарифи зубами тримаються люди, які ці тарифи лобіювали спочатку і сьогодні з них отримують", – зазначив Олександр Дубінський.

Новини за темою: ДБР розслідує дії Міненергетики через обмеження виробітку електроенергії на АЕС

Нардеп продовжив: "Потрібно розуміти, що формування тарифів на електроенергію в Україні специфічне. У нас існують атомні електростанції, які виробляють електроенергію постійним обсягом. Ця енергія викуповується за ціною 56 копійок за 1 кВт. Тобто атомна енергетика – 56 копійок і 4,23 грн – "зелена" енергетика".

"Населення сьогодні через дешеву атомну енергетику спонсорує "зелений" тариф. Коли потужності АЕС знижуються, що, власне, робить зараз Міністерство енергетики, то виходить, що заробляти гарантований покупець для подальшої виплати надвисокого "зеленого" тарифу може все менше і менше... Відповідно, виникне дефіцит коштів у держави на покриття "зеленого" тарифу, а далі для покриття цього дефіциту потрібно зробити дві речі – або підвищити тарифи для населення, щоб воно більше платило..., або отримати дотацію з бюджету. Ось це нам зараз підносять під назвою "криза в українській електроенергетиці", – зазначив Олександр Дубінський.

Нагадаємо, журналістка, телеведуча Наташа Влащенко заявляла, що, якщо в Україні зупинятимуть блоки на АЕС, цифри у платіжках за електроенергію зростатимуть.

Читайте також: "Криза в енергетиці: Чому в Україні заговорили про зупинку атомних електростанцій".Loading...