Криклій пояснив, чому Кабмін передав "гроші онкохворих" на будівництво доріг

Владислав Криклій Міністерство інфраструктури України

За словами міністра, ці кошти не були своєчасно використані за призначенням

Перерозподіл коштів із програми з удосконалення молекулярно-генетичної діагностики онкологічних захворювань на будівництво доріг пов'язаний із тим, що ці кошти не були своєчасно використані за призначенням.

Таке пояснення дав міністр інфраструктури Владислав Криклій, інформує ДС.

"Що стосується медичних програм, я так розумію, це була, в тому числі пропозиція Міністерства охорони здоров'я. Оскільки вони відмовлялися від цього фонду, тому що вони інші джерела для реалізації своїх програм знаходять. А ви знаєте, як влаштований бюджет, якщо ви не використовуєте якусь програму, то до кінця року ці гроші просто зникають і вже тоді можна буде реалізовувати якісь програми тільки з наступного року. Тому питання краще поставити Міністерству охорони здоров'я, чому відмовилися від своєї програми. Але, наскільки я пам'ятаю, є інші джерела, як буде реалізовуватися ця програма", - заявив Криклій.

Зазначимо, що після суспільного резонансу ситуацію прокоментували й у Кабміні. Зокрема, там заявили, що рішення Комісії про перерозподіл коштів було прийнято на підставі моніторингу реалізації проєкту (про діагностування онкозахворювань) у 2020 році. Сума використаних коштів за 8 місяців склала 0,4%, тому в поточному році програму МОЗ реалізувати неможливо, запевнили в Кабміні.

Новини за темою: "У КМУ не подумали з іміджевої точки зору": У "Слузі народу" пояснили, чому кошти для онкохворих скерували на дороги

Як повідомлялося, напередодні стало відомо, що Кабінет Міністрів України передав "Укравтодору" 61,550 млн грн, передбачених МОЗ за програмою з удосконалення молекулярно-генетичної діагностики онкологічних захворювань. Відповідне розпорядження уряд прийняв ще 21 жовтня.Loading...