live

Країна живе в надзвичайній ситуації, а "медична еліта" – як нічого не бувало, – Карасьов

Політолог Вадим Карасьов З відкритих джерел

Сьогодні у медичній галузі країни має бути жорсткий порядок

Сьогодні в авральному порядку медики зі всіх  регіонів нашої країни просто кричать, що люди звільняються, що ліжок немає. Якщо країна живе в надзвичайні ситуації, то чому так звана медична еліта живе так, ніби нічого не відбулося і нічого не відбувається?

Про це в ефірі ток-шоу "15" на телеканалі ZIK заявив політолог Вадим Карасьов.

Гість ток-шоу наголосив, що заробляти на медицині в нинішній ситуації, під час епідемії, просто неприпустимо. На думку Карасьова, зараз у медичній галузі країни має бути жорсткий порядок.

"Я розумію, на якихось імпортних, експортних операціях можна робити собі статки, а якщо це на хворобах, які потім перетворюють суспільне життя на якесь пекло, коли країни стоять на карантинах, то за такі речі потрібно рубати руки, ноги, що завгодно. І про це пише Андрій Портнов. Потрібно, щоб був жорсткий правопорядок. Тобто є проблема медична, є проблема санітарна, а є проблема політичної і правової волі. Тому що безкарність проводить до того, що ніби нічого не відбувається", – сказав Вадим Карасьов.

Політолог додав, що карантин в Україні триває уже 3 тижні. Він дивується, чому посадовці та "медична еліта" досі не підготувалася до протидії епідемії.

Новини за темою: У МОЗ встановили спецтариф для медзакладів, що лікують хворих на COVID-19

"Невже не могли  підготуватися до 1 квітня, до другого, так званого, етапу медичної реформи? Чому сьогодні в авральному порядку медики зі всіх  регіонів нашої країни просто кричать, що люди виходять, вони звільняються, що місць немає? Як далі жити, коли в цій надзвичайні ситуації не працює схема, що гроші підуть за пацієнтом, що Національна служба здоров'я перераховує гроші? Про що ви? Надзвичайна ситуація! Якщо країна живе в надзвичайні ситуації, то чому медична еліта, так звана, живе так, ніби нічого не відбулося і нічого не відбувається. Треба забути про це", – наголосив політолог.

Новини за темою: Все, що треба знати про коронавірус: 78 цікавих й корисних фактів

Карасьов вважає, що Верховна Рада мала б зібратися і покласти мораторій на другий етап медичної реформи та невідкладно повинна була розібратися, які мають бути концептуальні нариси медичної, санітарної та правової реформ в нинішній ситуації.  

"Медична система після коронавірусу у світі буде інша. А у нас сьогодні другий етап медичної реформи!" – підсумував Вадим Карасьов.

Як відомо, з 1 квітня 2020 року в Україні має розпочатися другий етап медичної реформи, який передбачає введення безкоштовних медичних гарантій українцям від держави. У Кабміні стверджують, що пандемія коронавірусу та карантин з цього приводу ніяк не впливатимуть на продовження медичної реформи.

Орієнтовно з 1 квітня заклади охорони здоров’я, які надають спеціалізовану (міські, районні лікарні) і високоспеціалізовану (обласні лікарні і центри) медичну допомогу, почнуть працювати за дещо зміненими правилами.

Також відповідно до програми медичних гарантій, з 1 квітня в Україні не буде медичних установ. Натомість заклади охорони здоров’я мають змінити статус, ставши комунальними некомерційними підприємствами. Для цього медзаклади повинні мати ліцензію на надання медичної допомоги, бути комп’ютиризованими і підключеними до медичної інформаційної системи.

Loading...