Корупція при цій владі специфічна – вона має тенденцію до децентралізації, – економічний аналітик Скаршевський

Телеканал ZIK

Щоб викорінити корупцію, не вийде поміняти когось на високій посаді

Через слабкість центрального державного управління влади корупція в Україні має тенденцію до децентралізації.  

Про це в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі  ZIK  заявив економічний аналітик Віктор Скаршевський.      

"Специфіка корупційних процесів при цій владі – я не погоджуся, що все знаходиться в Офісі президента. Тому що через слабкість центрального державного управління корупція має тенденцію в Україні до децентралізації. Тобто корупція у нас децентралізується, переходить на місця і в своєму такому плані існує. Наприклад, корупція є на державних підприємствах, вона є на різних дозвільних органах. Корупція є, як це не парадоксально звучить, також і в Національному антикорупційному бюро. Тому що його голова знаходиться в списку, за рішенням суду, корупціонерів. Тому тут проблема серйозніша, ніж просто поміняти когось в центрі і на високих посадах. Вона так не пропаде", – сказав Віктор Скаршевський.

Новини за темою: Нічого не відбудеться, якщо ми відмовимося від співробітництва з МВФ, – Скаршевський

Разом з тим він додав, що корупція є в усьому світі, наприклад, в Південній Кореї. Але там, зауважив експерт, при процвітанні корупції населення не є бідним.

"У них ВВП на душу населення – 30 тисяч доларів. А у нас – 3 тисячі. Тобто в 10 разів менше. Чому при корупційних системах може добре розвиватися економіка в одних країнах, а в інших погано розвивається, як, наприклад, в Україні? І тут скажу, напевно, не дуже популярну річ,  але просто в Південній Кореї патріотичні корупціонери. А у нас – вкрав і відразу ж вивів за кордон і вклав там у бізнес. Натомість в Південній Кореї корупційні потоки замикаються і залишаються всередині економіки", – прокоментував гість ток-шоу і підкреслив, що з корупцією потрібно боротися таким чином, щоб максимально зосередитися на внутрішніх ресурсах.

Нагадаємо, раніше народний депутат України від фракції "Слуга народу" Гео Лерос заявив, що Офіс президента Зеленського – це центр корупції в країні.

 

Loading...