Коронавірус тільки створив додаткові проблеми: Бальчун про перешкоди функціонування польського бізнесу в Україні

За його словами, коронавірус створив додаткові проблеми до вже існуючих

Войцех Бальчун. Фото: Микола Тис/ZIK

Колишній голова правління ПАТ "Укрзалізниця" Войцех Бальчун заявив, що нормальному функціонуванню бізнесу в Україні, перш за все, перешкоджають корупція, засилля олігархів та непрозора правова система. Про це він розповів в інтерв'ю Rzecz Pospolita.

"Ці перешкоди не мають відношення до коронавірусу, він тільки створив додаткові проблеми. Головні стримуючі фактори - це вкрай непрозора правова система, відсутність можливості спертися на нормальні суди, всюдисуща корупція, впливу олігархів", - сказав Бальчун.

Окрім цього, він пояснив, що в Польщі складно повністю це збагнути, оскільки люди, які отримали вигоду з перетворень, що почалися після 1989 року, здобули величезні статки, але водночас не виникло такої олігархічної системи, яка функціонує на сході.

"Олігархи контролюють там цілі сектори економіки. Там немає вільного ринку, можливостей для конкуренції і нормального функціонування. Від конкурентів по бізнесу позбавляються усіма можливими способами. З цією метою використовується ціла система репресій, державний апарат і частково ЗМІ, які працюють зовсім не так, як у нас. Вести нормальну підприємницьку діяльність дуже складно. Ситуація, однак, поступово змінюється під впливом внутрішнього і міжнародного тиску, українці все краще усвідомлюють, які недоліки мають працюючі у них механізми", - розповів Бальчун.

Водночас він зауважив, що "великий вихід" українців до Польщі та інших країн дозволив їм побачити інші способи життя, вони хочуть змін, однак ці зміни впроваджуються досить повільно. 

"Вони повертаються, розповідають про побачене, в суспільстві з'являється бажання змін. На жаль, зміни впроваджуються дуже повільно, що видно за кількістю іноземних компаній, що інвестують в Україні. Звичайно, вони є, але їх кількість відносно невелика. В основному це компанії з віддалених від нас країн, які вміють адаптуватися до складних умов. Непогано йдуть справи в Україні у турецьких фірм, там присутні також китайці, які шукають нові можливості", - розповів екскерівник "Укрзалізниці".

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що Європейський Союз працює над шляхами виділення допомоги Україні для відновлення економіки у час кризи і епідемії COVID-19.

Loading...