live

Королевська: Пенсійна система України потребує трансформації

Королевська Наталія

Сьогодні Пенсійний фонд доведений до переддефолтного стану

Пенсійну систему в Україні потрібно трансформувати, адже дефіцит Пенсійного фонду – більше 170 мільярдів гривень і більше 80% пенсіонерів в Україні отримують пенсію менше 100 доларів. А це найбідніший і найнижчий рівень пенсійного забезпечення в усій Європі.

Про це під час брифінгу про підсумки засідання робочої групи щодо введення накопичувального рівня пенсійної системи, який транслював телеканал ZIK, заявила народна депутатка України (фракція "Опозиційна платформа – За життя") Наталія Королевська.

"Сьогодні вперше в парламенті проходить засідання робочої групи по підготовці модернізації та трансформації пенсійної системи України. Безумовно, сьогодні немає людини в Україні, яку б влаштувало її пенсійне забезпечення. Як уже нинішнього пенсіонера, так і майбутнього пенсіонера. Відсутня повна довіра до пенсійної системи. Стан Пенсійного фонду за останні 5 років "режиму Порошенко" та уже півроку не зовсім професійної нинішньої влади, доведений до такого переддефолтного стану, адже дефіцит Пенсійного фонду – більше 170 мільярдів гривень, і ті мізерні пенсії, а у нас більше 80% пенсіонерів в Україні отримують пенсію менше 100 доларів, це найбідніший і найнижчий рівень пенсійного забезпечення в усій Європі. Та й вже в більшості країн світу в цілому. Тому, безумовно, необхідно сьогодні міняти пенсійне забезпечення в Україні", – наголосила Наталія Королевська.    

Новини за темою: Перезавантаження Пенсійного фонду: У парламенті допускають ліквідацію органу

Вона додала, що партія влади запропонувала прийняти другий рівень пенсійного забезпечення, але дискусія щодо цього в Україні ведеться вже більше 10 років. Тому завдання робочої групи – зважити всі "за" і "проти" та виправити помилки у пенсійній системі, які вчиняли протягом багатьох років.

Новини за темою: У Раді заявили, що підвищення пенсійного віку є "невідворотнім процесом"

"У результаті такого комплексу помилкових дій, пенсійну систему довели  майже до банкрутства. Тому пенсійну систему потрібно трансформувати. І ось зараз зібрали всіх фахівців, які безпосередньо працюють у пенсійній сфері, для того, щоб напрацювати дорожню карту трансформації пенсійної системи України. А щоб провести якісну трансформацію пенсійної системи, безумовно, для цього повинні бути закладені певні економічні стимули", – підкреслила народна депутатка.

Новини за темою: Схаменіться, "слуги": Радник секретаря РНБО Сивохо розкритикував провальне голосування Ради щодо виплат пенсій на Донбасі

За її словами, "Опозиційна платформа – За життя" виступає за те, щоби всі зусилля були направлені на виправлення помилок, які були зроблені як Тігіпком, так і Гройсманом, коли вони проводили свої експерименти й довели сьогодні пенсійну систему до банкрутства.  

"Тому ми вважаємо, що ті інструменти, які працюють у світі, це коли формуються додаткові доходи до Пенсійного фонду, коли індексується пенсія, коли людям виплачується чесно зароблена пенсія, це створює також економічні стимули в Україні. Тому це завдання номер один, на якому ми повинні зосередити свої зусилля – проіндексувати та підняти людям пенсії", – сказала Наталія Королевська.

Нагадаємо, раніше голова парламентського комітету з питань соціальної політики Галина Третьякова заявила, що підвищення пенсійного віку не уникнути, а МВФ, скоріше за все, підтримає це, оскільки "наші діти сплачуватимуть податків більше, щоб утримувати тих, хто сплачує податків менше". 

Loading...