Консенсус-прогноз падіння ВВП у 2020 році погіршився до 6%, – Мінекономіки

Якщо тиск чиновників на мовні уподобання людей буде приймати каральний характер, то територія такої країни починає стрімко зменшуватися з відкритих джерел

У 2020 році падіння ВВП України становитиме 6% замість очікуваних у квітні 4,2%

У 2020 році падіння ВВП України становитиме 6% замість очікуваних у квітні 4,2%, серед головних припущень - висока ймовірність настання другої хвилі пандемії COVID-19 у другому півріччі 2020 року. Про це йдеться у консенсус-прогнозі Мінекономіки про вплив коронавірусу на економіку і суспільство.

"За прогнозами експертів, Україна демонструє більш глибоке падіння, ніж світова економіка, воно складе 6% у 2020 році. Характер відновлення буде залежати від вже існуючих карантинних заходів в Україні, а також посилених в умовах "адаптивного карантину", які будуть мати негативний вплив на економіку країни, внаслідок чого відновлення буде повільним", - йдеться у документі.

Відповідно до прогнозу, інфляційні процеси будуть більш стриманими - 5,8% у грудні до грудня 2019 року проти 7% у попередньому прогнозі.

"Всі елементи попиту покажуть негативну динаміку, але найбільшим буде падіння інвестицій, яке поглибилося до 20,3% з 14,8% в попередньому консенсус-прогнозі.

Бюджетне стимулювання, введене для підтримки попиту населення і пом'якшення негативних наслідків, викликаних карантинними заходами, зросте, що в умовах скорочення доходів спричинить істотне зростання дефіциту бюджету до 5,6% ВВП", - додали у Мінекономіки.

Водночас прогноз відскоку у 2021 році після падіння у 2020 покращився до 3,2%.

Новини за темою: Прогнозований дефіцит бюджету – майже 300 млрд грн, а це 7,5% ВВП, – економіст

Нагадаємо, у квітні повідомлялося, що Україна у 2020 році демонструватиме більш глибоке падіння (на 4,2%), ніж світова економіка, яка, за прогнозом МВФ, скоротиться на 3,0%. 

Loading...