Комітет ВРУ рекомендував надати "Укрпошті" функції банку

Ілюстроване фото Фото з відкритих джерел

Проти такого рішення виступив Нацбанк

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував ухвалити у другому читанні та в цілому законопроєкт №2788-д, що дозволить перетворити "Укрпошту" на своєрідний банк. Про це повідомляє пресслужба НБУ

"Щойно комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував ухвалити у другому читанні та в цілому законопроєкт №2788-д про перетворення "Укрпошти" на подобу банку. Національний банк не підтримує ухвалення зазначеного законопроєкту. Ми вважаємо, що "Укрпошта" має бути залучена до надання фінансових послуг громадянам. Але не у передбачений законопроєктом спосіб", - йдеться у повідомленні.

Натомість в Нацбанку назвали дві альтернативи цьому законопроєкту. Перша - це законопроєкт "Про платіжні послуги", який дозволить усім поштовим операторам відкривати та вести платіжні рахунки.

Новини за темою: "Укрпошта" попередила про затримки із доставкою пенсій у Західній Україні

Також "Укрпошту" можна залучити до надання фінпослуг через агентську схему з банками, адже вона має велику мережу відділень і "гріх було б не скористатися нею для надання банківських послуг українцям".

Окрім цього, у Нацбанку пояснили негативні сторони законопроєкту №2788-д:

  • Цей законопроєкт небезпечний, адже "Укрпошті" буде надано право залучати депозити у населення з вибірковим виконанням банківських правил та нормативів, та без необхідності отримувати ліцензію та неконтрольованість з боку регулятора. 
  • Негарантованість повернення вкладів. Норма про участь "Укрпошти" у Фонді гарантування вкладів є декларативною. Реалізувати її на практиці буде неможливо.
  • Нереалістичність бізнес-моделі. Фінансові плани "Укрпошти" побудовані на великій кількості різних припущень.
  • Роль держави у банківському секторі має зменшуватися, а не рости. Зменшення ролі держави сприятиме конкуренції, і відповідно – підвищенню якості фінансових послуг, а розширення статусу "Укрпошти" – це крок до збільшення монополіії держави у фінсекторі, а не крок до конкуренції. 
  • У світовому досвіді запропонований підхід – модель позавчорашнього дня.

Новини за темою: Укрпошта представила марку, присвячену боротьбі з COVID-19. Фото

Нагадаємо, нещодавно Національне антикорупційне бюро України відкрило справу щодо генерального директора "Укрпошти" Ігоря Смілянського

Loading...