Комаровський: Необхідно негайно зупинити медреформу, ми втрачаємо медичні кадри

лікар_Євген_Комаровський

Майбутнє нормальної країни – модернізована "система Семашка"

Потрібно притягнути до відповідальності тих, хто допустив нібито реформу системи охорони здоров’я, де доступність медицини стала меншою, а втрата медичних кадрів стала катастрофічною. 

Про це під час ексклюзивного інтерв’ю в ефірі інформаційно-політичного інтерактивного ток-шоу "Народ проти" на телеканалі ZIK заявив лікар-педіатр, письменник і телеведучий Євген Комаровський.

Комаровський наголосив, що другий етап медичної реформи потрібно негайно зупинити, а тих, хто її запустив, треба притягнути до кримінальної відповідальності.

"Потрібно притягнути до відповідальності тих, хто допустив нібито реформу системи охорони здоров’я, де доступність медицини стала меншою, а втрата медичних кадрів стала катастрофічною", – вважає український лікар.

Новини за темою: Під час чуми говорити про медреформу – це просто нереально! – Леонід Кравчук

Євген Комаровський переконаний, що майбутнє нормальної країни з нормальною системою охорони здоров’я – це модернізована "система Семашка".

"Сьогодні просто потрібно розуміти, що модифікована "система Семашка" з реалізацією доказової медицини, з сучасними протоколами, з різною опікою про медпрацівників, паралельно приватний сектор, ось це, швидше за все, майбутнє нормальної країни", – додав Комаровський.

Новини за темою: Те, що назвали медичною реформою, поклало в могилу багатьох людей, – Анатолій Шарій

Як відомо, з 1 квітня 2020 року в Україні розпочався другий етап медичної реформи, який передбачає введення безкоштовних медичних гарантій українцям від держави. У Кабміні стверджують, що пандемія коронавірусу та карантин з цього приводу ніяк не впливатимуть на продовження медичної реформи.

Орієнтовно з 1 квітня заклади охорони здоров’я, які надають спеціалізовану (міські, районні лікарні) і високоспеціалізовану (обласні лікарні і центри) медичну допомогу, почнуть працювати за дещо зміненими правилами.

Також відповідно до програми медичних гарантій, з 1 квітня в Україні не буде медичних установ. Натомість заклади охорони здоров’я мають змінити статус, ставши комунальними некомерційними підприємствами. Для цього медзаклади повинні мати ліцензію на надання медичної допомоги, бути комп’ютиризованими і підключеними до медичної інформаційної системи.

 

Loading...