Іноземець Хохштайн залишає наглядову раду "Нафтогазу" і заявляє про саботаж корумпованих сил

Амос Хохштайн Houston Chronicle

За його словами, компанія була змушена витрачати нескінченну кількість часу на боротьбу з політичним тиском

Американський бізнесмен і колишній дипломат Амос Хохштайн повідомив НАК "Нафтогаз України" про припинення своїх повноважень як незалежного директора в наглядовій раді компанії та однією з причин такого рішення назвав "посилення протидії процесам реформування ринку газу і трансформації "Нафтогазу" в незалежну ефективну компанію". Про це повідомляє пресслужба НАК.

"Нафтогазу" загрожує саботаж, що наростає з боку корумпованих сил", - уточнив Хохштайн в колонці KyivPost.

Також він зазначив, що успішні зусилля керівництва "Нафтогазу" щодо створення нової корпоративної культури, прозорих механізмів і дотримання міжнародних стандартів зустрічали опір на кожному етапі.

"Компанія була змушена витрачати нескінченну кількість часу на боротьбу з політичним тиском і спробами олігархів збагатитися шляхом сумнівних угод", – підкреслив член наглядової ради.

Він нагадав, що наприкінці 2017 року, коли з'явилися побоювання про ослаблення зусиль України з викорінення корупції, офіційні особи США та інших країн закликали його прийняти прохання ЄБРР і приєднатися до наглядової ради "Нафтогазу", щоб допомогти захистити та розвинути прогрес, досягнутий Головою правління НАК Андрієм Коболєвим і його командою.

Серед основних досягнень він назвав перетворення "Нафтогазу" зі збиткової компанії в прибуткову, анбандлінг, перемогу в Стокгольмському арбітражі над "Газпромом".

Новини за темою: Проти керівництва "Нафтогазу" відкрили кримінальну справу, - Коболєв

Хохштайн вказав, що спроби саботажу посилилися останнім часом, оскільки міжнародне співтовариство відчувало втому від України, а адміністрація Дональда Трампа більше не займалася антикорупційним порядком денним. За його словами, найбільш яскраво і кричущим чином це проявилося, коли уряд України нещодавно погодив і затвердив меморандум про взаєморозуміння з компанією Louisiana Natural Gas, яку Хохштайн вважає сумнівною.

Іншим прикладом такого саботажу він назвав тиск на "Нафтогаз" минулого тижня після появи інформації про звинувачення на адресу компанії з боку Державної аудиторської служби, держаудит компанії та порушення відповідної кримінальної справи.

"Я більше не можу стояти осторонь і підтримувати цю негативну тенденцію, і саме тому я повинен добровільно покинути наглядову раду", – заявив Хохштайн.

Він закликав уряд України продовжити курс на забезпечення незалежності наглядових рад як запобіжника від повернення корупційних схем.

Своєю чергою, голова правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв подякував Хохштайну за роботу і назвав його внесок критично важливим для перемоги в Стокгольмському арбітражі, а також запевнив, що компанія продовжить курс на реформи та завершить успішну трансформацію.

Новини за темою: Проти керівництва "Нафтогазу" відкрили кримінальну справу, - Коболєв

Нагадаємо, Державна аудиторська служба виявила у роботі НАК "Нафтогаз" порушення, в результаті яких державний бюджет України недоотримав понад 75 млрд гривень. Всі порушення стосуються заниження розміру сплачених до державного бюджету дивідендів.Loading...