Хліб здорожчає мінімум на 6%: Ковальов розповів про наслідки зниження ПДВ для аграріїв

Нардеп застеріг про негативні наслідки такого кроку для людей
Зниження ставки ПДВ для аграрного сектору матиме негативні наслідки для кінцевого споживача, оскільки вдарить по цінах – продукти здорожчають на 6-15%, залежно від категорії та виду товару.
Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив член парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Олексій Ковальов.
Парламентар назвав, які наслідки може мати законопроєкт про зниження податків при експорті деяких видів аграрної продукції (нагадаємо, ідеться про проєкт закону № 3656 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції), який, на його думку, є лобістським, оскільки лобіює одну галузь.
"Він буде мати досить негативні наслідки саме для людей, оскільки податок на додану вартість є непрямим податком, і він вдарить саме по цінах, по соціально значущих видах товарів. Наприклад, соняшникова олія, борошно, хліб, м’ясо тощо. Тобто фактично, якщо ми надамо зараз цю пільгу, то продукти здорожчають від 6 до 15%, залежно від категорії та виду товарів", – застеріг Олексій Ковальов.
Нардеп пояснив, чому так відбуватиметься.
"Наприклад, якщо ви купуєте пшеницю для того, щоб виготовити хліб, то ви купуєте пшеницю за 14% ПДВ, тобто у вас вхідний ПДВ, а продаєте хліб за 20%, тобто 6% податкової різниці ляже саме на споживача. Тобто аграрій не доплатить податок на додану вартість, а кінцевий споживач переплатить. І тому ми будемо бачити картину того, що хліб здорожчає мінімум на 6%", - сказав він.
Нагадаємо, раніше президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко заявляв, що завдяки тому, що Україна продає харчові продукти, вона пережила кризу краще, ніж РФ, яка продає нафтопродукти.