Новини » Економіка Читать эту новость на русском

Хліб здорожчає мінімум на 6%: Ковальов розповів про наслідки зниження ПДВ для аграріїв

Фото з відкритих джерел

Нардеп застеріг про негативні наслідки такого кроку для людей

Зниження ставки ПДВ для аграрного сектору матиме негативні наслідки для кінцевого споживача, оскільки вдарить по цінах – продукти здорожчають на 6-15%, залежно від категорії та виду товару.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив член парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Олексій Ковальов.

Парламентар назвав, які наслідки може мати законопроєкт про зниження податків при експорті деяких видів аграрної продукції (нагадаємо, ідеться про проєкт закону № 3656 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції), який, на його думку, є лобістським, оскільки лобіює одну галузь.

"Він буде мати досить негативні наслідки саме для людей, оскільки податок на додану вартість є непрямим податком, і він вдарить саме по цінах, по соціально значущих видах товарів. Наприклад, соняшникова олія, борошно, хліб, м’ясо тощо. Тобто фактично, якщо ми надамо зараз цю пільгу, то продукти здорожчають від 6 до 15%, залежно від категорії та виду товарів", – застеріг Олексій Ковальов.

Новини за темою: В Україні зафіксували ціни на хліб, цукор і гречку

Нардеп пояснив, чому так відбуватиметься.

"Наприклад, якщо ви купуєте пшеницю для того, щоб виготовити хліб, то ви купуєте пшеницю за 14% ПДВ, тобто у вас вхідний ПДВ, а продаєте хліб за 20%, тобто 6% податкової різниці ляже саме на споживача. Тобто аграрій не доплатить податок на додану вартість, а кінцевий споживач переплатить. І тому ми будемо бачити картину того, що хліб здорожчає мінімум на 6%", - сказав він.

Нагадаємо, раніше президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко заявляв, що завдяки тому, що Україна продає харчові продукти, вона пережила кризу краще, ніж РФ, яка продає нафтопродукти.

Loading...