live

Кацман: В уряді обіцяли компенсувати людям частину компослуг, але механізму досі не представили

Політичний експерт Володимир Кацман Фото з відкритих джерел

Запасів у людей є максимум на місяць

Коли Шмигаль прийшов до влади, він зробив заяву, що уряд знайде механізми для компенсації хоча б частини комунальних платежів для наших людей. Така обіцянка прозвучала. Та ні механізму, ні розуміння того, яку частину держава збирається компенсувати, досі немає.  

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK заявив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман.

Володимир Кацман переконаний, що українці сиділи б удома і дотримувались би карантину, якби у них, як і у Європі, була соціальна подушка та соціальний захист з боку держави.

"Запасів у людей є максимум на місяць. І цей місяць добігає кінця. Але перспектив від уряду ми ніяких не бачимо і не чуємо. Та що обіцяв уряд? Зовсім нещодавно, коли прийшов Шмигаль до влади, він зробив заяву, що уряд знайде механізми для компенсації хоча б частини комунальних платежів для наших людей. Така обіцянка прозвучала. Та ні механізму, ні розуміння того, яку частину держава збирається компенсувати, немає. Я так розумію, оскільки пройшло вже багато часу, що ніхто нікому не збирається нічого компенсувати", – заявив політичний експерт.

Новини за темою: Допомога під час карантину: Фонд Оксани Марченко передав продуктові набори людям з інвалідністю

Ба більше, додав Володимир Кацман, сума у платіжках українців може збільшитися.

"Зараз прийдуть платіжки за березень з тими цифрами, які були. Можливо, з іще вищими. Здається, підвищувався тариф на холодну воду та електроенергію з 1 квітня. Тобто люди втратили контроль навіть над цим. Вони не знають, які платіжки прийдуть, але точно знають, що прийдуть. Замість соціального працівника, який би міг допомогти, до дідуся прийде платіжка. То як ми вийдемо з цієї ситуації, якщо не можемо захистити літніх людей", – прокоментував Кацман.

Нагадаємо, у середу, 25 березня, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль анонсував введення режиму надзвичайної ситуації по всій Україні на 30 днів через поширення коронавірусної інфекції.

Також повідомляли, що у середу, 1 квітня, президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" .

Як зазначається, закон передбачає доплату в розмірі до 300% заробітної плати медикам та іншим працівникам, задіяним у лікуванні хворих на COVID-19, а працівникам соціального захисту населення, які надають послуги громадянам, котрі перебувають удома, – до 100% заробітної плати.

Крім того, уряд отримує право на період карантину встановлювати граничні ціни на товари протиепідемічного призначення та соціально значущі товари. Також операції з увезення в Україну ліків, медичних виробів та обладнання для протидії COVID-19 та їхнє постачання звільняються від сплати ПДВ.

 

Loading...