Катерина Жарких: У Німеччині ввели в обіг купюри зі Сталіним і Леніним, а в Україні за це можуть кинути за ґрати

Журналістка Катерина Жарких Фото з відкритих джерел

У Німеччині кілька років тому ввели в обіг сувенірні купюри, на яких зображені портрети Йосипа Сталіна і Володимира Леніна, а в Україні за це можуть посадити у в'язницю. Про це в Facebook пише журналістка Катерина Жарких.

Наводимо текст її повідомлення дослівно:

Ще три роки тому в Німеччині ввели в обіг купюри номіналом нуль євро, за які нічого не можна придбати. Це - Сувеніри від Європейського центробанку. Серед інших є варіанти із зображенням Сталіна і Леніна.

І це - в той час, як в Україні за поширення подібної сувенірної продукції можуть посадити у в'язницю від 5 до 10 років з конфіскацією майна. За поширення в соцмережі фото з комуністичною символікою суд засудив до 2,5 років обмеження свободи львівського студента.

У Європі покупців такої ось сувенірної продукції не звинувачують в ностальгії за радянським минулим, тузі за "молодістю, ковбасою і пломбіром". Цивілізований світ пам'ятає історичних діячів і не здригається в страху перед "імперським минулим" і силою символізму. У Німеччині розуміють, що без минулого немає і майбутнього, і не намагаються стерти сторінки історії, щоб написати нові.

До слова, в ЄС не тільки давно друкують таку сувенірну продукцію, а й неодноразово прямо вказували Україні на невідповідність закону про декомунізацію стандартам Ради Європи. Рада навіть надала Києву низку рекомендацій, які були успішно проігноровані. Адже українська влада впроваджує тільки ті європейські норми, які їй вигідні. Чи не так?

Опублікувати фото банкнот з Леніним я не можу - порушу закон про декомунізацію - але їх будь-хто може знайти за посиланням.

А ось на фото сувенірів з Карлом Марксом заборона не поширюється.

Фото з відкритих джерел

Loading...