Карантинний режим: Уряд знову регулюватиме ціни на частину продуктів та ліки

Фото з відкритих джерел

Мова йде про гречку, цукор, борошно пшеничне, макарони вітчизняного виробництва та молоко

З сьогоднішнього дня, 15 квітня, і на час карантину уряд знову повернув собі право регулювати ціни на продукти, ліки та медвироби.

Про це розповів голова Національної ради економічного розвитку Олексій Дорошенко на сторінці у Facebook.

"Держава три роки тому вирішила позбавитися від можливості впливати на бізнес, навіть у ситуації безпідставного зростання цін. Тоді під моніторинг підпадали 32 продукти. Завтра моніторинг буде розповсюджений на 10 продуктів, вісім фармпрепаратів та два медичних товари", - пояснив він.

Відомо, що мова йде про гречку, цукор, борошно пшеничне, макарони вітчизняного виробництва, молоко 2,5% в плівці, житньо-пшеничний хліб, курячі яйця першої категорії, курку в тушці, вершкове масло 72,5% та мінеральну воду без газу. 

Також це стосується медичних масок та рукавичок.

За словами голови Нацради економічного розвитку, якщо ціна на продукти буде підвищуватися, то заклад торгівлі через електронну форму зобов’язаний повідомляти про це в Держпродспоживслужбу.

Однак на виробників або постачальників це регулювання не розповсюджується.

"Держава буде вивчати причини зростання цін в роздрібних магазинах та аптеках і мати можливість впливати й на виробників або імпортерів, якщо ціни зростають без економічного обґрунтування", - додав він.

Новини за темою: Збираємо Великодній кошик: Скільки вартуватимуть основні продукти

На думку Дорошенка, це дозволить робити якісний моніторинг, а якщо будуть підстави, то перелік продукції, яка підлягає регулюванню, може навіть зростати.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що столичні супермаркети почали знижувати націнку на продукти першої необхідності.

Новини за темою: Не гречкою єдиною: Які країни і чому заборонили експорт продуктів на час коронавірусу

До цього стало відомо, що Антимонопольний комітет почав розгляд справи проти 18 найбільших аптек Києва та області через підвищення цін на маски.

Loading...