Кабмін відклав запуск ринку газу для населення на місяць

Фото з відкритих джерел

Зокрема, уряд має визначитись із Постачальником газу "останньої надії"

Кабмін продовжив до серпня спецзобов'язання "Нафтогазу" продавати газ для населення за пільговою ціною (ПСО). Це відкладає запуск ринку газу для населення з 1 липня, що було однією з вимог угоди з МВФ. Про це повідомляє в.о. міністра енергетики Ольга Буславець передає "Інтерфакс-Україна".

За цей місяць уряд має вирішити проблеми з переходом на газовий ринок, головна з них - визначення Постачальника газу "останньої надії", якого не змогли визначити вчасно.

Як повідомляв раніше голова Нацкомісії у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Валерій Тарасюк, єдине, що було зроблено станом на 23 червня - це те що, НКРЕКП спростила процедуру зміни постачальника газу для населення.

1 липня Міненергетики оголосило конкурс з визначення постачальника "останньої надії", він триватиме до 7 липня.

Скасування ПСО з 1 липня - одна з умов України перед МВФ в рамках меморандуму про фінансову допомогу на 5 млрд доларів.

Зауважимо, що відкриття ринку газу для населення передбачає можливість змінювати постачальника газу. Для цього потрібно буде подати новому провайдеру послуги заявку на приєднання та невеликий пакет документів, що посвідчують особу, право власності або розпорядження помешканням та останню платіжку за доставку газу.

Змінити постачальника газу можуть мешканці приватних та багатоквартирних будинків.  Процедура займатиме 4-21 день.  

В Україні приблизно 50 компаній-постачальників газу, які можуть постачати газ населенню.

Новини за темою: Сьогодні ціна на газ знизилась більш ніж у два рази порівняно з минулим роком, – Герус

Раніше повідомлялося, що у липні 2020 року НАК "Нафтогаз України" підвищив ціну на природний газ, що відпускається промисловим споживачам на умовах передоплати на 9,7%.Loading...