Кабмін пропонує Раді "порізати" фінансування міністерств: Стало відомо як

Уряд Шмигаля Урядовий портал

Найбільше втратить Міністерство розвитку громад і територій

Уряд планує зменшити видатки державного бюджету на 2020 рік на 86 млрд грн, до 1270,3 млрд грн. Про це йдеться у розрахунках щодо видаткової частини держбюджету, які опинились в розпорядженні "Економічної правди".

Як зазначається, Кабмін також хоче створити Стабілізаційний фонд із капіталом 124 млрд грн, спрямований на подолання наслідків коронавірусу COVID-19.

Зокрема, відомства втратять:

Міністерство економіки та сільського господарства - скорочення витрат на 5,7 млрд грн (з 18 млрд грн до 12,3 млрд грн) за рахунок видатків на підтримку с/г виробників, створення фонду національного багатства, фонду часткового гарантування кредитів та інших програм.

Міністерство освіти і науки - скорочення на 7 млрд грн (із 131,6 млрд грн до 124,6 млрд грн), в тому числі за рахунок субвенцій на реалізацію програми "Спроможна школа для кращих результатів" та соціальний захист окремих категорій педагогів, а також видатків на президентський освітній фонд та фонд розвитку закладів освіти.

Міністерство охорони здоров'я - скорочуються незначно, на 0,4 млрд грн (із 115,9 млрд грн до 115,5 млрд грн). Видатки на Національну службу здоров'я планується залишити на поточному рівні 72 млрд грн.

Міністерство соціальної політики - збільшуються видатки на 8 млрд грн (з 294 млрд грн до 302 млрд грн). Майже на 20 млрд грн збільшується дотація Пенсійному фонду. Скорочуються видатки на виплату пільг і субсидій. 

Міністерство культури, молоді та спорту - скорочення близько на 7 млрд грн. З них найбільші:

  • на 940 млн - видатки, пов'язані із підготовкою та участю спортсменів у спортивних заходах всеукраїнського та міжнародного рівня;
  • на 750 млн фінансування Суспільної телерадіокомпанії;
  • на 750 млн підтримка кінематографу;
  • на 623 млн на надання грантів від Українського культурного фонду;
  • на 500 млн запланованих на будівництво музеїв Голодомору і Революції Гідності.

Міністерство розвитку громад і територій - значне скорочення на 13,4 млрд грн (із 15,4 млрд грн до приблизно 2 млрд грн).

Міністерство фінансів - масштабне збільшення на 126,4 млрд грн (із 187,6 млрд грн до 314 млрд грн). Головна новація - створення "антивірусного" Стабілізаційного фонду розміром у 124 млрд грн. Видатки на обслуговування державного боргу зростають на 3,3 млрд грн.

Укравтодор - скорочення видатків на 18,8 млрд грн (з 76,5 млрд грн до 57,7 млрд грн).

Загалом по багатьох міністерствах має місце перерозподіл/скорочення на 100-200 млн грн.

Раніше співголова фракції "Європейська солідарність" Ірина Геращенко повідомила, що Кабінет міністрів пропонує Верховній Раді скоротити видатки бюджету через коронавірусну інфекцію COVID-19

Згодом стало відомо, что представники всіх депутатських фракцій і груп у Верховній Раді розкритикували зміни до бюджетного кодексу та ідею створення стабілізаційного фонду, запропоновані Кабінетом міністрів.

Loading...