Кабмін продовжив мита на російські товари до кінця 2021 року

Засідання Кабміну Фото з відкритих джерел

Обмеження діятимуть до 31 грудня 2021 року

Кабінет міністрів вніс зміни до постанови про заборону ввезення на митну територію України російських товарів і продовжив застосування пільгових ставок ввізного мита до кінця наступного року. Про це йшлося під час засідання уряду.

Таким чином максимальні ставки мита, які дозволяються Світовою організацією торгівлі, будуть діяти до 31 грудня 2021 року. Вони стосуватимуться імпорту товарів, країною походження яких є Росія.

У пояснювальній записці до проєкту постанови зазначається, що Росія наносить шкоду інтересам української національної економічної безпеки та економічним інтересам. Зокрема, йдеться про те, що з серпня 2014 року на територію Росії заборонений ввіз сільськогосподарської продукції з України, а з червня 2019 – введена дозвільна система експорту до України окремих товарів згідно затвердженого переліку.

Крім того, в уряді нагадали, що з 1 січня 2016 року Росія в односторонньому порядку припинила дію Договору про зону вільної торгівлі в рамках СНД стосовно України, внаслідок чого до товарів українського походження застосовується ввізне мито.

Новини за темою: Україна запровадить спецмито на імпорт сталевих виробів із Білорусі через "недружню торгівлю"

Раніше повідомлялося, що президент Російської Федерації Володимир Путін продовжив дію свого указу про введення продовольчого ембарго на імпорт продуктів із України. Також ембраго продовжили проти ЄС, США та низки інших країн.

Loading...